Přeskočit na obsah

Pozvánka na 13. ročník odborné konference „Efektivní nemocnice 2018“

Tato pozitivně laděná odborná akce je určena zřizovatelům, ředitelům a řídícím pracovníkům zdravotních pojišťoven a nemocnic, představitelům akademické sféry a vedení pacientských organizací v České a Slovenské republice. Konferencí bude již tradičně provázet pan Daniel Takáč, televizní moderátor.

Organizátorem odborné konference je organizace HealthCare Institute, o.p.s., která se již více než 13 let zabývá oblastí zdravotnictví. Každoročně realizuje celostátní průzkumy bezpečnosti a spokojenosti ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců ve 155 nemocnicích s akutními lůžky v České republice a krátce před Vánoci organizuje tradiční odbornou konferenci Efektivní nemocnice – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí, kde jsou oceněny nejlépe hodnocené nemocnice na základě finančního zdraví, hlasování ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. Letos přibyla i nová kategorie věnovaná tomu, jak informačně kvalitní a uživatelsky přívětivé jsou internetové stránky jednotlivých nemocnic.

Záštitu nad letošní odbornou konferencí přijali předseda vlády České republiky Ing. Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Mgr. Et Mgr. Adam Vojtěch a rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.

Mezi hlavními diskutovanými tématy pro letošní rok budou plány a strategie ministerstva, zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí v České republice na následujících pět let, zvyšování kvality zdravotní péče v nemocnicích a ambulancích, zlepšování zdravotní péče a spolupráce mezi nemocnicemi, ambulantními lékaři a pacientskými organizacemi.

V rámci hlavních diskusních bloků vystoupí předseda vlády České republiky Ing. Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Mgr. Et Mgr. Adam Vojtěch, ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky Ing. Zdeněk Kabátek, předseda Sdružení praktických lékařů České republiky MUDr. Petr Šonka, předseda Svazu ambulantních specialistů České republiky MUDr. Zorjan Jojko, předsedkyně Společnosti medicínského práva – České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D., předseda Pacientské rady Ministerstva zdravotnictví České republiky Mgr. Vlastimil Milata a další.

Stejně jako v loňském roce se v programu odborné konference objeví diskusní blok zaměřený na spolupráci ministerstva, pacientských organizací, nemocnic a ambulancí - Summit nemocnic, ambulancí a pacientských organizací, který se uskuteční ve středu 28.11.2018 v dopoledních hodinách. Hlavními tématy tohoto diskusního bloku budou hrazení nákladné léčby z pohledu pacientů, ministerstva a zdravotních pojišťoven a zavádění nových přístupů a moderních technologií šetrnějších pro pacienty.

Pozvání do této diskuse aktuálně přijal náměstek ministra zdravotnictví České republiky
Mgr. Filip Vrubel, prezident Svazu zdravotních pojišťoven České republiky Ing. Ladislav Friedrich, CSc, předseda Asociace českých a moravských nemocnic MUDr. Eduard Sohlich, MBA čipředseda Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky Mgr. Václav Krása.

Součástí odborné konference bude již tradičně vyhlášení nejlépe hodnocených nemocnic v rámci 13. ročníku celostátního průzkumu „Nejlepší nemocnice ČR“ a nejlépe hodnocených zdravotních pojišťoven v rámci 4. ročníku celostátního průzkumu „Zdravotní pojišťovna roku“.

Budeme se těšit na setkání s Vámi při této příležitosti. Další detailní informace o odborné konferenci a také aktuální podobu programu naleznete na webových stránkách www.hc-institute.org.

Zdroj: HealthCare Institute, o.p.s.

Sdílejte článek

Doporučené