Přeskočit na obsah

První "psí doktorka" v Česku Fanynka začala v Nemocnici Na Bulovce poslední rok své služby

Před několika dny, přesně 27. září, měla canisterapeutická fenka zlatého retrívra Fanynka "malé velké výročí". Před šesti lety, tedy 27. září 2012, jí jako malé štěňátko předávaly Pomocné tlapky na Oddělení následné péče Nemocnice Na Bulovce a nové paničce klinické psycholožce Lence Procházkové, u které je v rodině a denně s ní docházela do práce.

Fanynka tedy vstoupila do svého sedmého roku služby, ale ten bude už velmi specifický. Fanynka totiž půjde během roku 2019 do zaslouženého canisterapeutického důchodu a za pacienty dochází už jen ve velmi šetřícím režimu a pouze na Neurologické oddělení. Jejím největším úkolem je se teď naučit být i přes den doma, což je pro všechny pejsky běžná věc, ale Fanynka na to není moc zvyklá. Jako první "psí doktorka" v Česku totiž celé dny pomáhala léčit pacienty v Nemocnici Na Bulovce. Její medicínou byla láska, šikovnost a srst. Díky Fanynce vzniklo v Nemocnici Na Bulove i canisterapeutické centrum.

Má i své facebookové stránky CC – Canisterapeuticke centrum https://www.facebook.com/CanisterapeutickeCentrum/. Fanynka si zaslouží obrovské poděkování a respekt.

Zdroj: Nemocnice na Bulovce

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.