Přeskočit na obsah

Rozdělte 25 miliard navíc, vyzývají ministerstvo prezidenti komor

Dne 28.6.2019 proběhla schůzka předsedy vlády a ministra zdravotnictví s prezidenty České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory. Na společném jednání bylo mimo jiné konstatováno, že růst HDP a neočekávaně vysoký výběr zdravotního pojištění umožňuje investovat významné finanční prostředky, které leží nevyužité na účtech zdravotních pojišťoven, do zdravotnictví. To by pomohlo udržet až zlepšit úroveň zdravotnických služeb poskytovaných českým pacientům. Je ale potřeba, aby finanční prostředky poskytnuté nad rámec dohodovacího řízení byly rozděleny rovnoměrně. Nesmí dojít ke znevýhodnění soukromých lékařů, stomatologů a lékárníků vůči státním a krajským zdravotnickým zařízením, která na rozdíl od soukromých podnikatelů dostávají na investice i provoz nejrůznější dotace.

Představitelé zdravotnických profesních komor zřízených ze zákona proto společně navrhují, aby prostřednictvím úhradové vyhlášky ministerstva zdravotnictví pro rok 2020, bylo nad rámec závěrů dohodovacího řízení spravedlivě mezi poskytovatele zdravotnických služeb rozděleno dalších 25 miliard korun. Peníze, které občané platí na zdravotní pojištění, musí posloužit ke zvýšení kvality a bezpečnosti zdravotnických služeb.

MUDr. Milan Kubek, v. r.

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., v. r.

PharmDr. Lubomír Chudoba, v. r.

 

Dále čtěte: Odbory a nemocnice jedním hlasem: Nárůst o 20 mld. nestačí

Zdroj: prezidenti zdravotnických komor

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.