Přeskočit na obsah

Skupina Chiesi oznamuje založení nové divize pro vzácná onemocnění

  • Oddělení pro vzácná onemocnění využije veškeré zdroje skupiny Chiesi na podporu pacientů se vzácným onemocněním, v prvotní fázi se zaměří na pacienty s lysozomálním střádavým onemocněním, hematologii a oftalmologii

Chiesi Farmaceutici SpA, mezinárodní zdravotnická společnost zaměřená na výzkum (Chiesi Group), oznámila 6. 2. 2020 vytvoření nového obchodního oddělení Chiesi Global Rare Diseases, které využije veškeré zdroje skupiny Chiesi Group k podpoře výzkumu a vývoje nových produktů pro vzácná a velmi vzácná onemocnění. Oddělení bude mít ústředí v Bostonu, Massachusetts, a bude se nejprve zaměřovat na výzkum a vývoj produktů pro lysozomální střádavá onemocnění, vzácné hematologické a oftalmologické poruchy.

„Chiesi má dlouhou a úspěšnou historii ve vývoji a komercializaci inovativních terapií, které řeší potřeby lidí žijících se vzácnými onemocněními. S oddělením Chiesi Global Rare Diseases se dostáváme na zcela novou úroveň – posilujeme naše úsilí na podporu jednotlivců a rodin postižených vzácnými onemocněními po celém světě,“ říká Giacomo Chiesi, vedoucí Chiesi Global Rare Diseases. „Oficiálně spouštíme provoz divize před WORLDSymposiem, jedním z nejdůležitějších setkání zaměřených na vzácná onemocnění. Během setkání se těšíme na spojení s pacienty s lysozomálním střádavým onemocněním a širšími komunitami vzácných onemocnění, abychom nastínili naše naděje a cíle v této divizi a identifikovali příležitosti pro spolupráci ve výzkumu.“

Skupina Chiesi poskytuje léčbu lysozomálního střádavého onemocnění, alfa-mannosidózy a nefropatické cystinózy na vybraných trzích mimo USA. Společnost také buduje a rozvíjí řadu inovativních terapií pro léčbu lysozomálního střádavého onemocnění a jiných vzácných onemocnění. V roce 2018 společnost Chiesi rovněž získala práva na komercionalizaci pegunigalsidázy alfa (nebo PRX-102) v USA, pokud bude schválen k uvedení na trh. PRX-102 je nová potenciální enzymová substituční terapie, v současné době ve vývoji, pro léčbu Fabryho onemocnění. PRX-102 je nyní hodnocena v rámci klinických studií fáze III, přičemž efektivita a bezpečnost PRX-102 u pacientů s Fabryho onemocněním nebyly hodnoceny nebo schváleny americkou FDA.

V únoru roku 2019 se Chiesi připojila také k Národní organizaci pro vzácné poruchy (Corporate Council of the National Organization for Rare Disorders – NORD).

„Jsme velmi potěšeni reakcemi na založení Chiesi Global Rare Disease. Jsme odhodláni rychle postupovat v našich výzkumných a vývojových programech a být aktivním partnerem v možnostech podpory pacientů a jejich rodin,“ řekl Giacomo Chiesi a dodal: „Existuje více než 7 000 vzácných onemocnění a pro většinu z nich není k dispozici žádná léčba. Jsme nadšení, že můžeme zúročit naše mnohaleté zkušenosti s vývojem léků. Pacienti pro nás představují začátek a konec naší cesty.“

O Chiesi Global Rare Diseases
Chiesi Global Rare Diseases je oddělení skupiny Chiesi založené v únoru 2020 a zaměřené na výzkum a vývoj léčby vzácných a velmi vzácných onemocnění. Global Rare Diseases spolupracuje s Chiesi Group na využití všech zdrojů naší globální sítě a přináší nové, inovativní možnosti léčby lidem žijícím se vzácnými onemocněními, z nichž mnozí mají k dispozici omezené nebo žádné možnosti léčby. Toto oddělení je také partnerem světových lídrů ve výzkumu a péči o pacienty.

O společnosti Chiesi

Chiesi Farmaceutici se sídlem v italské Parmě je mezinárodní zdravotnickou společností zaměřenou na výzkum s 85 lety zkušeností ve farmaceutickém průmyslu a celosvětovou působností ve 29 zemích. Chiesi zkoumá, vyvíjí a prodává inovativní léky v oblasti respiračních léčiv, léčiv pro nemocniční péči a v oblastech vzácných onemocnění. Organizace pro výzkum a vývoj má centrálu v Parmě (Itálie) a je integrována se skupinami pro výzkum a vývoj ve Francii, USA, Velké Británii a Švédsku, aby pokročila v předklinických, klinických a registračních programech společnosti Chiesi. Chiesi zaměstnává téměř 6 000 lidí. Chiesi Group získala certifikaci B Corp. Další informace naleznete na adrese www.chiesi.com.

Zdroj: Chiesi

Sdílejte článek

Doporučené