Přeskočit na obsah

Skupina Chiesi věnuje 3 miliony EUR na podporu boje proti koronaviru COVID-19 v Itálii

  • Skupina věnuje 3 miliony EUR na podporu boje proti koronaviru COVID-19 v Itálii.
  • Společnost Chiesi vynakládá veškeré úsilí pro zajištění kontinuity dodávek zboží a výroby i přes zvýšená omezení v Itálii a po celém světě.
  • Společnost investuje 1 milion EUR do nových opatření na ochranu zdraví pro své zaměstnance včetně dalších kompenzačních a podpůrných služeb pro členy týmu Chiesi, kteří stále pokračují ve své práci.
  • Společnost Chiesi CZ podporuje české nemocnice.

Parma (Itálie), 27. března 2020 – Chiesi Farmaceutici, mezinárodní zdravotnická skupina zaměřená na výzkum (Chiesi Group), oznámila přijetí celé řady nových opatření na podporu zaměstnanců, pacientů a poskytovatelů zdravotní péče v reakci na pokračující pandemii COVID-19. Opatření zahrnuje 3 miliony EUR na podporu boje proti koronaviru v Itálii. Od okamžiku vyhlášení nouzové situace sleduje management pro řízení krizových situací skupiny Chiesi vývoj pandemie COVID-19. Došlo k zavedení mnoha opatření k zajištění nepřetržité dodávky léků ve všech zemích, kde jsou distribuovány, dále pak opatření na podporu zdraví zaměstnanců, pacientů a partnerů.

Výroba a dodávka léčiv

Na základě nařízení italské vlády ze dne 22. března byla v Itálii zastavena výroba všech zbytných produktů. Skupina Chiesi potvrdila, že výroba všech léčivých přípravků bude pokračovat bez přerušení jak v provozovnách v Itálii, tak i v zahraničí. Vysoce kvalitní výroba, výzkum, vývoj i distribuce pokračuje a léky jsou dodávány ze všech výrobních závodů v Itálii, Brazílii a Francii.

Náš závazek

Jako certifikovaná Benefit Corporation se Chiesi zavázala k pozitivnímu dopadu na společnost. Kromě akcí, které společnost Chiesi doposud podnikla na podporu pacientů, institucí a zdravotnických pracovníků během pandemie, uvolní také 3 miliony EUR na podporu řešení krize v Itálii.

„V reakci na tuto bezprecedentní globální zdravotní krizi zůstává Chiesi odhodlána zlepšovat kvalitu života a chránit zdraví našich zaměstnanců, pacientů a partnerů,“ říká Ugo Di Francesco, generální ředitel Chiesi Group. „Jsme velmi rádi, že jsme byli schopni pokračovat ve výrobě a dodávkách našich léků do nemocnic, lékařům a pacientům, kteří se na nás spoléhají. Jako farmaceutická společnost také využíváme své odborné znalosti, zdroje a materiály na podporu zdravotnických pracovníků po celém světě a hledáme způsoby, jak podle potřeby navýšit naši kapacitu. Nadále spolupracujeme se všemi našimi partnery, místními, národními nebo regionálními orgány.“

„Je nám ctí, že můžeme pomoci v krizi způsobené touto pandemií. V Itálii čelíme národní krizi. Ochrana a bezpečí našich zaměstnanců a pacientů zůstává naší hlavní prioritou,“ říká Alberto Chiesi, prezident skupiny Chiesi Group. „Jsem velmi hrdý na naše zaměstnance, co dokázali v této těžké době, a rád bych jim všem poděkoval.“

O společnosti Chiesi
Chiesi Farmaceutici se sídlem v italské Parmě je mezinárodní zdravotnickou společností zaměřenou na výzkum s 85 lety zkušeností ve farmaceutickém průmyslu a celosvětovou působností ve 29 zemích. Chiesi zkoumá, vyvíjí a prodává inovativní léky v oblasti respiračních léčiv, léčiv pro nemocniční péči a v oblastech vzácných onemocnění. Organizace pro výzkum a vývoj má centrálu v Parmě (Itálie) a je integrována se skupinami pro výzkum a vývoj ve Francii, USA, Velké Británii a Švédsku, aby pokročila v předklinických, klinických a registračních programech společnosti Chiesi. Chiesi zaměstnává téměř 6 000 lidí. Chiesi Group získala certifikaci B Corp. Další informace naleznete na adrese www.chiesi.com.

Zdroj: Chiesi

Sdílejte článek

Doporučené