Přeskočit na obsah

SOTIO bude prezentovat data klinických studií u nádorového onemocnění vaječníků a plic

Data budou prezentována na nejprestižnějším světovém onkologickém kongresu – Výročním setkání Americké společnosti klinické onkologie 2018 (ASCO 2018), které se bude konat ve dnech 1. až 5. června 2018 v americkém Chicagu.

„Data z našich tří klinických studií ve fázi II a fázi I/II, vyhodnocujících léčebný přípravek DCVAC ukazují, že používání těchto produktů v kombinaci se standardní chemoterapií u pacientů s nádorovým onemocněním vaječníků a plic může být pro pacienty značným přínosem. Výsledky našich studií jsou jak statisticky, tak i klinicky významné,“ komentuje Radek Spíšek, generální ředitel SOTIO. „Byli jsme velmi překvapeni, že jedna z našich klíčových klinických studií na karcinom vaječníků ve fázi II byla dokonce přijata k ústní prezentaci v rámci Sympozia klinických věd, což je pro nás velmi nečekaná a prestižní věc,“ dodává.

SOTIO bude na konkresu ASCO 2018 prezentovat data ze tří klinických studií:

  • Data z klinické studie SOV01 hodnotící přípravek DCVAC/OvCA u pacientek s nádorovým onemocněním vaječníků budou 3. června ústně prezentována na Sympoziu klinických věd. Abstrakt prezentace je k dispozici na stránkách ASCO – Abstract 5509.
  • Abstrakt z další klinické studie hodnotící DCVAC/OvCa (studie SOV02) byl organizátory kongresu vybrán pro zařazení do sborníku prezentací z ASCO – Abstract e17515.
  • Data z klinické studie SLU01 hodnotící přípravek DCVAC/LuCa zaměřený na pacienty s nemalobuněčným karcinomem plic, bude prezentován v rámci tzv. Poster Session – Abstract 9051.

Další podrobnosti včetně obsahu prezentací a posterů budou k dispozici v okamžiku jejich zveřejnění na kongresu ASCO dne 3. 6. 2018.

Každoroční kongres ASCO je jednou z největších a nejprestižnějších vzdělávacích a vědeckých akcí
v onkologii. Pětidenní akce (1. 6. – 5. 6. 2018) umožňuje lékařům a vědcům prezentovat výsledky výzkumu onkologickým odborníkům z celého světa. Kongresu se účastní více než 32 000 návštěvníků. Aktuální výsledky výzkumu a klinických studií prezentované na ASCO každoročně představují pokrok dosažený v boji proti nádorovým onemocněním.

O přípravku DCVAC:
DCVAC je přípravek aktivní buněčné imunoterapie, který se vyrábí pro každého pacienta individuálně s využitím pacientových dendritických buňek (jsou součástí imunitního systému) k vyvolání imunitní odpovědi proti nádorovým antigenům. SOTIO vyvíjí tři hodnocené léčivé přípravky využívající platformu DCVAC, určené pro různé druhy nádorových onemocnění v různých stádiích – DCVAC/OvCa pro pacientky s nádorovým onemocněním vaječníků, DCVAC/PCa pro pacienty s karcinomen prostaty a DCVAC/LuCa pro pacienty s karcinomem plic.

Společnost v současné době ověřuje bezpečnost a účinnost hodnocených léčivých přípravků DCVAC
v řadě klinických studií ve fázích I až III.

Zdroj: SOTIO a.s.

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.