Přeskočit na obsah

Spolupráce společnosti Philips a Centra pro výzkum a léčbu nádorů MD Anderson usnadní personalizovanou onkologicku léčbu

  • Philips umožní onkologům a patologům z celého světa přístup do systému PODS (Precision Oncology Decision Support – podpora precizního rozhodování v onkologii) Centra MD Anderson pro léčbu a výzkum nádorů při Univerzitě v Texasu
  • Digitální platforma umožňuje nemocnicím, laboratořím a univerzitním zdravotnickým centrům přístup k odborným zdravotnickým Informacím Centra MD Anderson

Amsterdam, Nizozemí, a Houston, USA. – Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), světový lídr v oblasti zdravotnických technologií a Centrum pro léčbu a výzkum rakoviny MD Anderson při Univerzitě v Texasu oznámily spolupráci, jejímž cílem je usnadnit onkologům léčbu vycházející z medicíny založené na důkazech (evidence based medicine, EBM) a propojit výsledky klinických studií s konkrétními nálezy u pacienta prostřednictvím IT řešení Philips pro onkologii a PODS systému Centra pro výzkum a léčbu nádorů MD Anderson. Tato spolupráce umožní zdravotníkům z celého světa personalizovat léčbu na základě genomického profilu pacienta, a tím zlepšit klinické výsledky léčby.

MD Anderson Cancer Center vyvinulo systém PODS, nástroj založený na důkazech k usnadnění terapeutického rozhodování v místě poskytování zdravotní péče. Systém obsahuje cenné klinické informace, včetně schválených druhů léčby a dostupných klinických studií o léčbě nádorů s určitými genetickými změnami. Prostřednictvím řešení společnosti Philips získávají kliničtí lékaři ucelený pohled na možnosti léčby podle klinických studií u konkrétního nádoru jejich pacienta, což přispěje ke kvalifikovanému rozhodnutí o terapii na základě EMB.

“Vyvinuli jsme systém PODS, abychom umožnili lékařům lépe porozumět genetickým variacím nádorů jednotlivých pacientů a usnadnit jim poskytování nejlepší dostupné péče, ” říká Funda Meric-Bernstam, M.D., předsedkyně oddělení pro výzkum onkologických léků Investigational Cancer Therapeutics v centru MD Anderson. “Ve spolupráci se společností Philips chceme sdílet naše klinické zkušenosti s lékaři na celém světě, a přispět tak k lepší péči o pacienty v globálním měřítku.”

Pro patology a onkology je v současné době velmi náročné držet krok s vývojem genomického testování a zvyšujícím se počtem možností léčby. Rychlý pokrok v genomickém testování vyžaduje stále více specializovaných odborných znalostí k interpretaci molekulárních nálezů. Je žádoucí zjednodušit orientaci v množství důkazů o nově schválených léčivých přípravcích cílené/biologické terapie a imunoonkoterapie. Cílem společnosti Philips a Centra MD Anderson je poskytovat patologům a onkologům informace o terapeutických možnostech nebo relevantních klinických studiích s nádorovými markery.

"Díky nejnovějším pokrokům v terapii, hlubšímu pochopení biologie nádorů a rostoucímu počtu klinických studií mohou onkologické postupy poskytnout mnohým pacientům více možností, než bylo dosud možné," řekl Louis Culot, generální ředitel divize pro onkologickou informatiku společnosti Philips. „Řešení společnosti Philips založené na systému podpory precizního onkologického rozhodování PODS Centra MD Anderson, poskytne lékařům nejnovější informace a usnadní jim klinické rozhodování.“

End-to-end onkologická péče

Onkologická informatika a genomická řešení společnosti Philips posilují komplexní onkologickou péči a rozhodování založené na důkazech. Řešení sjednocují a zefektivňují onkologickou péči o pacienta a umožňují spolupráci celého klinického týmu. Usnadňují tak využití osvědčených postupů, dosažení kvalitní klinické péče a usnadňují rozhodování od včasné detekce, léčbu a její sledování až po následnou péči.

O společnosti Royal Philips
Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) je přední společnost zabývající se technologiemi pro zdraví a zdravotnictví. Zaměřuje se na zlepšování zdraví lidí a dosahování dobrých výsledků napříč celým spektrem péče o zdraví, od zdravého životního stylu a prevence přes diagnostiku, léčbu a následnou domácí péči. Společnost Philips využívá pokročilou technologii a rozsáhlé klinické a spotřebitelské znalosti a poskytuje tak integrovaná řešení. Philips sídlí v Nizozemsku a je lídrem v oblasti diagnostického zobrazování, obrazem řízené terapie, monitorování pacienta, zdravotnické informatiky, osobního zdraví a domácí péče. Společnost Philips vytvořila v roce 2019 tržby ve výši 19,5 miliard EUR, zaměstnává přibližně 80 000 zaměstnanců a pobočky má ve více než 100 zemích. Novinky o společnosti Philips naleznete na webu www.philips.cz/a-w/about/news/home.html.
O centru MD Anderson

Centrum pro výzkum a léčbu rakoviny MD Anderson při Univerzitě v Houstonu je jedním z nejuznávanějších center na světě zaměřených na péči o pacienty s rakovinou, výzkum, vzdělávání a prevenci.
Jediným úkolem této instituce je vyřešit problematiku nádorů pro pacienty a jejich rodiny po celém světě. MD Anderson je jedním z pouhých 51 komplexních onkologických center zřízených Národním onkologickým ústavem (NCI). MD Anderson je v anketě „O nejlepší nemocnici“ v USA News & World Report označena jako jednička v oblasti léčby nádorů. Od začátku průzkumu v roce 1990 se zařadila mezi dvě nejvýznamnější nemocnice pro onkologickou péči v zemi a za posledních 18 let se umístila na prvním místě 15krát. MD Anderson dostává grant NCI na podporu center pro léčbu nádorů od Národních institutů zdraví (P30 CA016672).

Zdroj: Tisková zpráva

Sdílejte článek

Doporučené