Přeskočit na obsah

Světový den astmatu 2018 pod heslem „Nikdy není moc brzy, nikdy není moc pozdě“

Česká iniciativa pro astma (ČIPA) každoročně od té doby pořádá setkání pneumologů, alergologů, klinických imunologů, praktických lékařů a zdravotních sester. Ani letos neopomněla a odborníci se setkají pod její záštitou v Praze 3. května na odborné konferenci.

Národní dům na Vinohradech bude letos opět dějištěm diskuze nad tématy ohledně astmatu. Ředitel ČIPA, profesor Pohunek, sezval přední odborníky v péči o astma. Docent Teřl z FN Plzeň předloží obraz péče o české astmatiky v kontrastu s celosvětovými standardy a docent Rybníček z FN Brno doplní výsledky dotazníkové studie ASCERTAIN zabývající se pohledem středoevropských astmatiků na vnímaní a kontrolu astmatu. Druhá část přednášek se ponese v duchu dechové rehabilitace a lázeňské léčby astmatu, kde promluví docent Petrů ze Synlab Czech s.r.o., Praha a vybraní zástupci léčebných lázeňských zařízení (léčebné lázně Kynžvart, Sanatorium Edel s.r.o. Zlaté Hory, Lázně Luhačovice a.s.).

Pro veřejnost bude samozřejmě jako každý rok k dispozici měření spirometrie, proběhne ve čtvrtek 26.4. na Náměstí Míru od 9 do 16 hodin. K dispozici bude i lékař, který bude s vyšetřovanými ihned výsledky konzultovat.

Zdroj: ČIPA

Sdílejte článek

Doporučené