Přeskočit na obsah

V Hradci Králové vyrobili 100 miliontý katetr

Teleflex letos zároveň začal rozšiřovat výrobu a plánuje zainvestovat 100 mil. Kč na významné rozšíření nejen výrobních kapacit, ale také na další zlepšení již nyní nadstandardních pracovních podmínek svých zaměstnanců.

„Naše společnost je globálním dodavatelem lékařských technologií a celosvětově vyrábí desetitisíce druhů výrobků. Katetry, používané zejména v intenzivní medicíně, urologii, anesteziologii a dalších odvětvích lékařské péče, jsou nejznámější a na celém světě nejpoužívanější výrobky z naší produkce, a to nejen díky jejich vzrůstající potřebě, ale i kvalitě a inovacím,“ uvádí Petr Bret, ředitel společnosti Teleflex, který je předsedou představenstva společnosti, mající v ČR závody v Hradci Králové a Žďáru nad Sázavou.

Teleflex v roce 2007 koupil původního výrobce Arrow International, který byl v roce 1994 první americkou „green field“ („na zelené louce“) investicí na území ČR. Velkou roli pro umístění hradecké továrny hrála nejen příhodná lokace u většího města a vhodný pozemek, ale zejména působnost respektované fakultní nemocnice, se kterou společnost dlouhodobě spolupracuje.

„Bez katetrů i ostatních relevantních zdravotnických nástrojů a pomůcek, které každodenně používáme, si neumím moderní léčbu vůbec představit. Ročně nám tyto výrobky pomohou zachránit mnoho lidských životů, navíc maximálně zkvalitňují a usnadňují mnohdy nelehkou léčbu pacientů. Vzhledem ke skutečnosti, že mnohé katetry bývají zavedeny po řadu týdnů ale i měsíců, ve významné míře zlepšují kvalitu života pacientů,“ říká MUDr. Vendelín Chovanec, Ph.D, lékař Radiologické kliniky Fakultní Nemocnice Hradec Králové, zabývající se komplikovanými žilními vstupy. „Obzvláště důležité jsou pro nás dodávky jak jednotlivých výrobků, tak i celých kompletovaných setů, uzpůsobených našim požadavkům a potřebám přesně tak, jak je na jednotlivé medicínské postupy zapotřebí,“ doplnil.

Nedílnou součástí spolupráce jak s nemocnicemi, tak se zdravotnickými školami, které lékaře a sestry připravují, je i intenzivní školení lékařů specialisty společnosti Teleflex, včetně praktických ukázek využití výrobků v každodenní lékařské praxi. Vývoji nových výrobků se intenzivně věnuje výzkumné a vývojové oddělení – R&D, které je důležitým a nedílným článkem výrobního závodu.

V roce 1996, kdy se hradecký závod otevřel, se na výrobě podílelo 100 zaměstnanců, nyní je to téměř 800 a jejich počet stále roste. Za více než dvacet let se továrna velikostí plochy zdvojnásobila a přes stále větší automatizaci výroby se stala důležitým zaměstnavatelem pro obyvatele města i jeho širokého okolí, velká část z nich je součástí týmu přes deset let. Výroba probíhá v čistém prostředí, s maximálním důrazem na kvalitu výrobků, kdy je zapotřebí velká pečlivost. To je možná jeden z důvodů, proč 75 % týmu tvoří ženy, které tak pomáhají zachraňovat životy lidí. A to nejen v ČR, ale na celém světě, kam se více než 95 % výroby exportuje i přes fakt, že v každé zemi jsou různé zvyklosti při léčbě a je potřeba finální výrobky přizpůsobovat lokálním potřebám.

„Úspěch naší společnosti závisí nejen na kvalitních produktech nebo inovacích, ale především na lidech. Největší hodnotou naší společnosti jsou proto naši spolupracovníci, kteří se aktivně zapojují do inovací a zlepšení. V současné době se intenzivně věnujeme rozšíření kapacit našeho závodu, kde najdou nové pracovní příležitosti desítky nových spolupracovníků,” uzavírá Pavel Beneš, HR ředitel pro Českou Republiku.

Více informací na www.teleflex.cz

Zdroj: Teleflex

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.