Přeskočit na obsah

Východní Ghúta: Z dvaceti zdravotnických zařízení nyní Lékaři bez hranic podporují jedno

Prohlášení koordinátorky programů Lékařů bez hranic v Sýrii Loreny Bilbao k aktuální situaci ve východní Ghútě:

„Válka ve východní Ghútě je tak intenzivní, že naše schopnost poskytovat pomoc je takřka vyčerpaná. S tím, jak se posunuly frontové linie a syrská vláda ovládla části území ve východní Ghútě, nemocnice a kliniky, jež podporujeme, byly evakuovány. Personál odešel, aby unikl před postupujícími boji. Z dvaceti zdravotnických zařízení, která jsme podporovali před týdnem, nyní poskytujeme podporu pouze jedné nemocnici.

Zbývající zdravotnický materiál Lékařů bez hranic, který byl skladován v jižní enklávě východní Ghúty, je nyní v oblasti pod kontrolou syrské vlády. Bombardování, ostřelování a rychlý vojenský postup ztížily přesouvání zdravotnického materiálu. Nebyl proto dostatek času distribuovat zbývající materiál do zdravotnických zařízení, která jsou stále v obléhaných oblastech, a do kterých syrská vláda umožní dodávky jen mála nebo žádného zdravotnického materiálu.

Naše kapacita poskytovat lékařskou podporu je extrémně zredukována. Zdravotníkům, kteří se v nepředstavitelně těžkých podmínkách stále snaží poskytovat život zachraňující lékařskou péči, tak nabízíme alespoň takovou technickou a morální podporu, jakou můžeme.“

Zdroj: Lékaři bez hranic

Sdílejte článek

Doporučené