Přeskočit na obsah

Východní Ghúta: Z dvaceti zdravotnických zařízení nyní Lékaři bez hranic podporují jedno

Prohlášení koordinátorky programů Lékařů bez hranic v Sýrii Loreny Bilbao k aktuální situaci ve východní Ghútě:

„Válka ve východní Ghútě je tak intenzivní, že naše schopnost poskytovat pomoc je takřka vyčerpaná. S tím, jak se posunuly frontové linie a syrská vláda ovládla části území ve východní Ghútě, nemocnice a kliniky, jež podporujeme, byly evakuovány. Personál odešel, aby unikl před postupujícími boji. Z dvaceti zdravotnických zařízení, která jsme podporovali před týdnem, nyní poskytujeme podporu pouze jedné nemocnici.

Zbývající zdravotnický materiál Lékařů bez hranic, který byl skladován v jižní enklávě východní Ghúty, je nyní v oblasti pod kontrolou syrské vlády. Bombardování, ostřelování a rychlý vojenský postup ztížily přesouvání zdravotnického materiálu. Nebyl proto dostatek času distribuovat zbývající materiál do zdravotnických zařízení, která jsou stále v obléhaných oblastech, a do kterých syrská vláda umožní dodávky jen mála nebo žádného zdravotnického materiálu.

Naše kapacita poskytovat lékařskou podporu je extrémně zredukována. Zdravotníkům, kteří se v nepředstavitelně těžkých podmínkách stále snaží poskytovat život zachraňující lékařskou péči, tak nabízíme alespoň takovou technickou a morální podporu, jakou můžeme.“

Zdroj: Lékaři bez hranic

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.