Přeskočit na obsah

Výsledky z předklinického testování nové metody léčby nádorových onemocnění

Na nadcházející Výroční konferenci Americké asociace pro výzkum nádorových onemocnění AACR 2018 (American Association for Cancer Research – AACR) bude společnost SOTIO prezentovat poster s předklinickými daty vyhodnocujícími nově vyvíjený protinádorový přípravek SO-C101 (RLI-15). Konference AACR se bude konat od 14. do 18. dubna 2018 v Chicagu ve státě Illinois.

Poster, který byl schválen odbornou komisí AACR, bude vystaven jako součást sekce Immunomodulatory Agents and Interventions. Souhrnné informace o obsahu prezentace jsou dostupné na webových stránkách AACR.

Předklinická data ukazují několik pozitivních účinků SO-C101 v oblasti vyvolávání protinádorové imunity, včetně kombinované léčby SO-C101 s protilátkami anti-PD1, která u myší vedla v 70 % případů ke kompletnímu vymizení nádoru prostaty. SO-C101 také vyvolává pozitivní aktivaci lymfocytů u opic. Působení přípravku SO-C101 bylo testováno rovněž v laboratorním prostředí na lidských buňkách, přičemž testy prokázaly jeho silnější účinky ve srovnání s přípravky IL-2 a IL-15.

Zdroj: SOTIO

Sdílejte článek

Doporučené