Přeskočit na obsah

VZP prodlouží všem nemocnicím rámcové smlouvy

Na konci tohoto roku bude končit platnost stávajících smluv, které mají jednotlivá lůžková zařízení s VZP uzavřeny. Pojišťovna chce svým rozhodnutím předejít tomu, aby jakákoli ze stran měla pocit, že by na ni mohl být vyvíjen z časových důvodů jakýkoli tlak. VZP zároveň oceňuje, že zástupci krajů mají k problematice úhrad za služby poskytnuté v nemocnicích a dalších zařízeních lůžkové péče mimořádně konstruktivní přístup.

K tomuto kroku se VZP rozhodla po středečním jednání krajů se zdravotními pojišťovnami. Z něho jednoznačně vyplynulo, že jde o složitou problematiku, pro kterou neexistuje přímočaré a jednoduché řešení. Je třeba pohlížet na tuto záležitost z dlouhodobého hlediska a hledat východiska, která budou výhodná pro všechny strany, a to pro pacienty, zdravotnická zařízení, zdravotní pojišťovny i kraje. Z jednání také vzešla nutnost vypracování podrobné analýzy o zajištění zdravotní péče v jednotlivých krajích.

 

Zdroj: VZP ČR

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.