Přeskočit na obsah

Advent dle ČLK - abdikace a disciplinárka

Předvánoční čas není v české lékařské komoře dobou klidu a rozjímání. V pátek 15. prosince odstoupili ze svých funkcí v představenstvu ČLK členové sdružení ambulantních specialistů ČR MUDr. Zorjan Jojko a MUDr. Karel Blažek.

Oba své rozhodnutí zdůvodnili otevřenými dopisy, z nichž přinášíme vybrané pasáže.

Dr. Jojko: Představenstvo dnes neplní svou roli

Usnesení XX. sjezdu ČLK a nepřijetí navrhovaných změn Organizačního řádu považuji za jasnou deklaraci toho, že většina delegátů nepovažuje představenstvo za nejvyšší orgán ČLK mezi sjezdy a preferuje rozhodování jedné jediné osoby před rozhodnutím kolektivu. Jsem hlubokého přesvědčení, že takový přístup je v rozporu se základními principy samosprávy a významně devalvuje jakoukoli vlastní aktivitu členů představenstva, resp. ji činí v mnohém zbytečnou.

V současné době neexistuje vůle ani prezidenta ČLK, ani většiny delegátů sjezdu ČLK, který je nejvyšším orgánem této instituce, reálně a věcně se zabývat opravdovými problémy lékařů, ať pracují kdekoli. XX. sjezd ČLK se v žádném bodu nezabýval rozborem jednotlivých reálných problémů lékařů, kromě několika obecných a spíše deklarativních prohlášení neobsahuje jeho usnesení žádný návrh na řešení současné velmi špatné finanční situace českého zdravotnictví. Z několika hlasování lze jasně soudit, že většina delegátů sjezdu odmítá účast České lékařské komory na práci na reformě českého zdravotnictví, ačkoli je jasné, že jde o věc klíčovou, pro všechny lékaře důležitou a pro mnohé lékaře, v případě jejího chybného provedení, nebezpečnou.


...

Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 40/2006, strana 3

Zdroj:

Sdílejte článek

Doporučené

Stačí se podívat

11. 6. 2024

Hodnocení druhých lidí na základě pozorování jejich tváře a těla je ovlivněno pocitem důvěryhodnosti a dominance.