Přeskočit na obsah

Autoimunita, autoprotilátky a poruchy autistického spektra

Tým amerických expertů (v čele Elizabeth Edmiston) z University of California zaměřil svou pozornost na autoimunitu a autoprotilátky u poruch autistického spektra (PAS). Výsledky jejich výzkumu vyšly v přehledovém článku v odborném časopise Biological Psychiatry.

Porucha autistického spektra nyní postihne jeden ze 68 porodů v USA a je celosvětově nejrychleji narůstajícím nervovým vývojovým zneschopněním. Pro většinu případů je alarmující, že příčiny PAS jsou z velké části neznámé. Začíná se však ve zvýšené míře uznávat, že PAS není definována jednoduše jako porucha chování, ale spíše jako vysoce komplexní a heterogenní biologická porucha. Ačkoli se výzkum soustředil na zjištění genetických abnormalit, objevují se studie stále více poukazující na to, že dysfunkce imunity je životaschopný rizikový faktor přispívající k nervovým vývojovým deficitům pozorovaným u PAS.

Tento přehled amerických autorů shrnuje výzkumy zahrnující autoimunitu a autoprotilátky do PAS.


Zdroj: Edmiston E, Ashwood P, Van de Water J. Autoimmunity, autoantibodies, and autism spectrum disorder. Biological Psychiatry. 2017;81(5):383–390

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené