Přeskočit na obsah

Další investice Zentivy do závodu v Praze

Za poslední tři roky investovala Zentiva do svého pražského výrobního závodu přes 35 milionů eur. Plánuje přitom další investice ve výši 27 milionů eur. V říjnu 2018 koupila Zentivu investiční společnost Advent International.


Hlavním cílem investic je další posílení výrobních kapacit pražské továrny, kterému pomohlo už instalování nových vysokorychlostních balicích linek. I díky nim Zentiva v roce 2020 vyrobila v Praze rekordních 129 miliónů balení léčivých přípravků. Zentiva navýšila dodávky noradrenalinu nebo dexametazonu. Budoucí investice podpoří výrobu léčiv pro kardiovaskulární onemocnění a produktů na podporu duševního zdraví. Zároveň pomohou vybudovat technologickou základnu pro vývoj onkologických léčivých přípravků s přidanou hodnotou (tzv. value added medicines).

„Pravidelné dodávky léků jsou dnes důležitější než kdy jindy. Na potřeby pacientů aktivně reagujeme – jsme si vědomi zodpovědnosti za přistup k vysoce kvalitním a dostupným lékům. Investicemi do našich výrobních závodů, společnosti jako celku a samotných zaměstnanců pokračujeme v naplňování své strategie růstu,“ uvedl v tiskové zprávě společnosti Safak Oner, vedoucí průmyslového provozu Zentiva. „Jsme velice hrdi na to, že srdcem našeho podnikání je právě Česká republika. Pravidelným přísunem investic zde tvoříme nové pracovní příležitosti a podporujeme vědeckotechnologickou základnu nejen v Praze, ale v celém Česku,“ doplňuje Safak Oner.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Ruce vzhůru, gatě dolů…

17. 4. 2024

Ne, od zájmu o fungující české zdravotnictví ruce pryč dávat nebudeme. Nemocničním lékařům oprávněně vadí, že ostatní lékaři nejsou ochotni se…