Přeskočit na obsah

Další investice Zentivy do závodu v Praze

Za poslední tři roky investovala Zentiva do svého pražského výrobního závodu přes 35 milionů eur. Plánuje přitom další investice ve výši 27 milionů eur. V říjnu 2018 koupila Zentivu investiční společnost Advent International.


Hlavním cílem investic je další posílení výrobních kapacit pražské továrny, kterému pomohlo už instalování nových vysokorychlostních balicích linek. I díky nim Zentiva v roce 2020 vyrobila v Praze rekordních 129 miliónů balení léčivých přípravků. Zentiva navýšila dodávky noradrenalinu nebo dexametazonu. Budoucí investice podpoří výrobu léčiv pro kardiovaskulární onemocnění a produktů na podporu duševního zdraví. Zároveň pomohou vybudovat technologickou základnu pro vývoj onkologických léčivých přípravků s přidanou hodnotou (tzv. value added medicines).

„Pravidelné dodávky léků jsou dnes důležitější než kdy jindy. Na potřeby pacientů aktivně reagujeme – jsme si vědomi zodpovědnosti za přistup k vysoce kvalitním a dostupným lékům. Investicemi do našich výrobních závodů, společnosti jako celku a samotných zaměstnanců pokračujeme v naplňování své strategie růstu,“ uvedl v tiskové zprávě společnosti Safak Oner, vedoucí průmyslového provozu Zentiva. „Jsme velice hrdi na to, že srdcem našeho podnikání je právě Česká republika. Pravidelným přísunem investic zde tvoříme nové pracovní příležitosti a podporujeme vědeckotechnologickou základnu nejen v Praze, ale v celém Česku,“ doplňuje Safak Oner.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…

Spojme síly v ochraně srdce

20. 9. 2023

Letošního kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), který se konal od 25. do 28. 8. v Amsterdamu, se zúčastnilo více než 30 000 zdravotníků…