Přeskočit na obsah

Durolane pro léčbu osteoartrózy je opět dostupný

Kyselina hyaluronová obsažená v přípravku Durolane je vyráběna pomocí patentované, unikátní, bezpečné a vyzkoušené stabilizační technologie s názvem NASHA (Non‑Animal Stabilised Hyaluronic Acid = neživočišného původu) zajištující minimální chemickou modifikaci a nulovou příměs proteinu.

Durolane má mezi přípravky viskosuplementace výjimečné postavení, které je dáno mimo jiné jeho vysokou molekulární hmotností (1013 Da) a dlouhým biologickým poločasem – 28 dnů, což přináší pacientům déletrvající úlevu od bolesti a delší pozitivní vliv na ztuhlost kloubů. Tento účinek může trvat až 12 měsíců. Durolane 60 mg/3 ml je částečně hrazen z veřejného zdravotního pojištění – jedna aplikace do jednoho kolenního kloubu za šest měsíců.

Přípravek je k dispozici k léčbě velkých i malých kloubů. Durolane (60 mg/3 ml) je určen k symptomatické léčbě mírné až středně závažné osteoartrózy kolene nebo kyčle, pro symptomatickou léčbu spojenou s mírnou až středně těžkou bolestí osteoartrózy v oblasti kotníku, ramena, lokte, zápěstí a prstů. Durolane SJ (20 mg/1 ml) je indikován pro symptomatickou léčbu mírné až středně závažné osteoartrózy kolene nebo kyčle, pro symptomatickou léčbu mírné až středně závažné osteoartrózy v oblasti kotníku, ramena, lokte, zápěstí a prstů.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené