Přeskočit na obsah

FN v Motole dokončila opravy dětské části

Fakultní nemocnice v Motole má za sebou dvanáctiletou rekonstrukci dětské části nemocnice za šest miliard korun, kterou prošla za plného provozu.Ve Fakultní nemocnici v Motole dokončili rekonstrukci celého komplexu dětské části nemocnice, která tu probíhala od roku 2006. Posledním projektem byla rekonstrukce osmipatrového křídla dětské polikliniky, která začala v roce 2016. Obnovenou polikliniku 6. prosince slavnostně otevřel ředitel nemocnice Miloslav Ludvík s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a premiérem Andrejem Babišem. „Po dlouhých dvanácti letech to tedy bude poprvé, kdy ve Fakultní nemocnici v Motole nebude probíhat žádná rekonstrukce,“ poznamenala mluvčí nemocnice Pavlína Danková.

Motolu se tak podaří dodržet termín dokončení rekonstrukce, který byl při schválení dotace stanoven na konec letošního roku. „Jsme jediná evropská nemocnice, která zvládla tak velikou rekonstrukci za provozu. V Heidelbergu to zkoušeli, ale vzdali to,“ řekl při otevření ředitel nemocnice Miloslav Ludvík podle ČTK.

Pavilony, které tvoří základ komplexu motolské dětské nemocnice, slouží od roku 1977. Rekonstrukce a přístavba polikliniky zahrnovala sanaci nosných konstrukcí a výměnu většiny stavebních prvků. Z objektu zůstal jen skelet, který byl nově zateplen a obložen. Stavební část rekonstrukce vyjde na 488 milionů korun, z toho 339 milionů korun jde z dotace ze státního rozpočtu, 149 milionů platí FN v Motole z vlastních zdrojů. Kromě toho dalších 76 milionů vydá nemocnice z vlastních zdrojů na vybavení ambulancí přístroji a na elektrickou zabezpečovací signalizaci, kartový systém a další informační a komunikační technologie.

Celá dvanáct let trvající rekonstrukce dětské části FN v Motole stála přes šest miliard korun. Další investice půjdou do části nemocnice pro dospělé.

FN v Motole má 2 200 lůžek a roční obrat 8,5 miliardy korun, je největší nemocnicí v Česku a hospodaří vyrovnaně.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené