Přeskočit na obsah

Fresenius Medical Care uvádí na český trh nový přístroj pro léčbu chronického selhání ledvin

Společnost Fresenius Medical Care, přední světový poskytovatel produktů a služeb pro osoby s chronickým selháním ledvin, uvádí na český trh nový přístroj pro léčbu pacientů s terminálním stadiem selhání ledvin (ESRD) s označením 6008 CAREsystem. Ten přináší nejvyšší standardy léčby dialýzou, optimalizuje ji a zvyšuje ekonomickou efektivitu a bezpečnost.Inovativní hemodialyzační systém 6008 CAREsystem byl odborné veřejnosti představen na IX. sympoziu společnosti Fresenius Medical Care v Hradci Králové. 6008 CAREsystem je dalším významným krokem v cestě za minimalizací rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění (CVD) a za zlepšením kvality, účinnosti a bezpečnosti dialyzační léčby. Jeho jedinečný design usnadňuje a urychluje obsluhu a přináší více prostoru pro přímou péči o pacienty a zvýšení její bezpečnosti.

V rámci snižování složitosti poskytované léčby vyvinula společnost Fresenius Medical Care také nový 6008 CAREset s předem kompletně napojenými krevními sety pro všechny léčebné terapie. „6008 CAREset získal v letošním roce prestižní cenu The Red Dot Design Award v kategorii zdravotnického vybavení za svůj inovativní design,“ říká David Prokeš, generální ředitel společnosti Fresenius Medical Care – ČR, s. r. o.

Nový přístroj 6008 CAREsystem je navržen tak, aby v maximální míře pomáhal lékařům a sestrám na dialyzačních střediscích. Inovativní „air‑free“ technologie brání kontaktu krve se vzduchem, což minimalizuje riziko srážení krve při léčbě. Díky unikátní online reinfuzi s uzavřeným okruhem není nutné odpojovat arteriální set pacienta, reinfuze probíhá současně v uzavřeném okruhu arteriální i venózní části. Snížení počtu souvisejících rizikových kroků při přípravě přístroje a vyžadovaných při interakci s pacientem v průběhu připojování a odpojování uleví personálu. Zároveň se tím zásadním způsobem zvyšuje bezpečnost péče poskytované pacientům. 6008 CAREsystem rovněž snižuje objem a hmotnost vyprodukovaného odpadu, a to díky automatickému vyprázdnění veškerého spotřebního materiálu. Celý systém je tak ekonomicky efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí.

„Přístroje 6008 CAREsystem jsou již s úspěchem využívány v rámci dialyzačních středisek Fresenius NephroCare, a jejich přínos je tak reálně ověřen v rámci klinické praxe,“ doplňuje David Prokeš.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…

Spojme síly v ochraně srdce

20. 9. 2023

Letošního kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), který se konal od 25. do 28. 8. v Amsterdamu, se zúčastnilo více než 30 000 zdravotníků…