Přeskočit na obsah

Internet – výhoda pro znevýhodněnéAkce pořádané během letošního března se soustředí zejména na osoby se zdravotním postižením, seniory, matky na mateřské dovolené a nezaměstnané. Ministerstvo vnitra ČR připravilo pro účastníky akcí v knihovnách leták s popisem nejdůležitějších internetových zdrojů zaměřených na znevýhodněné skupiny. Patří mezi ně například Integrovaný informační portál MPSV ČR, na kterém je soustředěna nabídka volných pracovních míst ze všech úřadů práce. K lepšímu uplatnění handicapovaných na trhu práce chce přispět Burza práce, což je nový projekt Konta Bariéry Nadace Charty 77, který shromažďuje pracovní nabídky pro handicapované osoby. Orientaci v problematice zdravotního postižení usnadňuje již několik let také internetový portál Helpnet.cz.

Zázemím více než 250 sociálních pracovníků, právníků, lékařů, psychologů a dalších odborníků disponuje InternetPoradna, server specializovaný na bezplatnou poradenskou činnost. Mezi organizace nabízející internetová školení pro starší zájemce patří Školička internetu pro seniory a konečně počítačovému vzdělávání žen na mateřské dovolené se věnuje českobudějovická společnost Attavena.

Součástí projektu Březen – měsíc internetu tradičně budou i odborné konference zaměřené na různé skupiny uživatelů internetu. Na konferenci Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami INSPO 2007, která se uskuteční 17. března v Kongresovém centru Praha, bude představeno nové online centrum znakového překladu, dále budou prezentovány možnosti využití navigace GPS nebo webových kamer v běžném životě lidí se zdravotním postižením.

Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 6/2007, strana B8

Zdroj:

Sdílejte článek

Doporučené