Přeskočit na obsah

IPVZ: Zahájili jsme řádnou distanční výuku

Pracoviště IPVZ v Praze zahajuje po měsíci nouzového stavu řádnou výuku zdravotnických pracovníků distanční formou. První webináře se uskutečnily v rámci již zahájeného kursu Administrativní pracovník ve zdravotnictví. Tento kurs je osmidenní, epidemie jej přerušila v polovině. Zbývající přednášky mají účastníci možnost projít distanční formou. Průběžně doplňovaný seznam webinářů najdete na www.ipvz.cz/on‑line‑vzdelavani/ seznam‑on‑line‑vzdelavacich‑akci.


Výukové pracoviště elektronického zdravotnictví zahájilo 16. dubna 2020, tedy přibližně měsíc po vyhlášení nouzového stavu, řádnou výuku formou distančního vzdělávání.

Odborní pracovníci IPVZ připravili studio, ve kterém lze ve velmi dobré kvalitě připravovat webináře a nahrávat výukové programy. Přednášející pracuje ve studiu sám, za dodržení všech hygienických požadavků. Využívá podpory technika, který je v samostatné místnosti a zajišťuje nahrávání a vysílání vzdělávacího programu.

Webinář je online vzdělávací forma, kdy se účastníci ze svých počítačů, na pracovišti nebo doma, připojí k internetové stránce, na které v reálném čase přednáší lektor IPVZ. Účastníci mu během přednášky nebo na jejím konci mohou pokládat písemné dotazy, na které přednášející obratem odpovídá.

Pro ty posluchače, kteří se z vážných důvodů nemohli přednášky zúčastnit v reálném čase, je určen záznam, který IPVZ pořizuje z každého webináře. Posluchači se sice připraví o možnost online komunikace s lektorem, nicméně i přesto se s probíranou látkou seznámí. Kromě přednášky mají studenti k dispozici kopii prezentace lektora, v některých případech i další studijní podklady. Kurs bude zakončen závěrečným testem, který je také připraven v elektronické podobě a posluchači jej absolvují distančně.

Rozhodli jsme se nejen dokončit již započatý kurs. Nabídneme zdravotníkům i další vzdělávání vyzkoušenou distanční formou. Je dost dobře možné, že protiepidemická opatření nedovolí pořádat klasické prezenční kursy řadu měsíců.

Dnes to vypadá, jako by celé zdravotnictví neřešilo nic jiného než koronavirovou infekci. Ale svět se nezastaví, naši pacienti potřebují i jinou péči, nepřestanou stonat, nesmíme opomíjet prevenci ani dispenzarizaci. Mladí lékaři dokončují specializační vzdělávání, potřebují splnit předatestační kursy a složit zkoušky. I další zdravotníci se chtějí průběžně vzdělávat, seznamovat se s novinkami i aktualitami, jak jsou zvyklí po celý odborný život. A úkolem IPVZ je jim takové vzdělávání nabízet.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Aireen se naučila poznat VPMD 

17. 7. 2024

Český startup Aireen si připsal významný úspěch. Z digitálních snímků sítnice umí poznat druhou diagnózu, věkem podmíněnou makulární degeneraci. Má…