Přeskočit na obsah

Loono shání peníze na další kampaň

Nezisková organizace Loono oslovila dárce na https://www.donio.cz/Loono. Peníze využije na celonárodní osvětovou kampaň zaměřenou na duševní zdraví.

S edukačním stanem vyjedou dobrovolníci do škol a kulturních center. Skrze novou komunitní aplikaci se lidé dozvědí, jak se správně starat o své zdraví. Loono chce proškolit v prevenci přes 1,5 milionu lidí. „Za normálních okolností si na svůj provoz dokážeme vydělat sami, COVID nám tuto možnost ale vzal, letos už podruhé,“ vysvětlila PR manažerka Loono Kateřina Svobodová.

Loono doposud spustilo tři preventivní kampaně, v nichž bude pokračovat – #prsakoule učí, jak předcházet a včas odhalit rakovinu prsu, varlat a dalších orgánů, Žiješ srdcem je zaměřená na prevenci infarktu, mrtvice a správnou první pomoc a Dole dobrý učí, jak se správně starat o reprodukční orgány i jak předcházet onemocněním, která se reprodukčního zdraví týkají. „Díky Loono už 100 000 lidí ví, že prevence může skutečně zachránit život. Naučili jsme je, jak odhalit příznaky závažných onemocnění včas. Minimálně padesáti z nich naše aktivity život skutečně zachránily,“ uvedla Svobodová. Do kampaní se zapojilo 500 mladých lékařů, mediků a členů týmu, konalo se 2 000 workshopů.

Jako poděkování si Loono pro jednoho z dárců připravilo speciální dárek – večeři s Kateřinou Vackovou, zakladatelkou Loono. „Bylo mi 22 let, když mi diagnostikovali rakovinu. Naslouchání tělu mi tehdy zachránilo život. Rozhodla jsem se ho proto zachránit dalším. Založila jsem neziskovku Loono a začala lidi v Česku učit, že jim prevence a včasná péče o zdraví může zachránit život,“ řekla.

Na činnost Loono lze přispět rovněž koupí v charitativním e‑shopu. Více na www.loono.cz.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené