Přeskočit na obsah

Nový program přístupu k remdesiviru

Společnost Gilead přechází z poskytování přípravku remdesivir v individuálním programu použití ze soucitu (compassionate use) na program rozšířeného přístupu (expanded access) schválený EMA. Původní program použití ze soucitu zůstává otevřený jen pro těhotné ženy a děti do 18 let.

Nový program by měl urychlit přístup těžce nemocných pacientů k remdesiviru a umožnit shromažďování údajů od všech zúčastněných pacientů. Přesná indikační a vylučující kritéria budou určena protokolem EMA. V Česku se zřejmě budou také tři pracoviště účastnit klinické studie, má jít o Fakultní nemocnici Brno, Fakultní nemocnici v Motole a Nemocnici Na Bulovce.

Firma věnuje 1,5 milionu dávek remdesiviru na léčbu 140 000 pacientů. Gilead také oznámil, že zvýší dodávky remdesiviru na více než 500 000 léčebných cyklů v říjnu, do konce roku na více než milion.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Význam biomarkerů u karcinomu plic

17. 5. 2022

Více než polovina pacientů s diagnózou pokročilého nemalobuněčného karcinomu plic (NSCLC) podstupuje testování biomarkerů a toto číslo se podle RWE…

Moderní technologie mění transplantace

13. 5. 2022

„V Česku nám stále zásadně chybějí žijící dárci ledvin, s jejich pomocí bychom mohli transplantovat výrazně víc pacientů a s lepšími výsledky,“ říká…