Přeskočit na obsah

Pozvánka - Etická dilemata v medicíně

Etická dilemata ve věku informačních technologií, etické a psychologické aspekty transplantace ledviny, kochleární implantace či mimotělní podpory u dětí jsou na programu deváté konference Etika a komunikace v medicíně, kterou 3. prosince od 9.00 do 16.00 pořádá v Kongresovém centru Hotelu Olšanka Česká lékařská komora.Konference s podtitulem Technologické pokroky v medicíně v etických a psychologických souvislostech se zaměřuje na témata, která jsou zdánlivě vzdálena běžné klinické praxi. Jedná se především o nejnovější pokroky v oblasti transplantací, umělých náhrad, robotických postupů nebo problematiky umělé inteligence.

Dramatický posun technologií v medicíně se začíná týkat všech lékařů. Každý lékař by měl vědět nejen to, co přináší a umožňuje moderní medicína, ale i to, jaké etické a psychologické otázky s sebou tento vývoj nese.

Na konferenci vystoupí anebo do monografie přispěje 14 předních českých odborníků, jako prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., doc. MUDr. Jiří Froněk, Ph.D., FRCS, prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych, anebo prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA. Konferenci organizují doc. MUDr. Petr Bartůněk, CSc., a prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., MBA.

Odborná akce je pořádána v rámci celoživotního vzdělávání lékařů, za účast je přiděleno šest kreditů. Přihlášky a bližší informace na www.clkcr. cz, sekce KURZY ČLK, číslo kursu: 74/19.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené