Přeskočit na obsah

Sněmovna asi vyřadí čínské léčitelství ze zdravotních oborů

Změnu zákona o uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání podpořil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Před dalším schvalováním ji projedná sněmovní zdravotnický výbor. Nynější stav kritizují Česká lékařská komora a lékařské fakulty.

"Lepší variantou je mít tyto alternativní metody specifikovány ve zvláštním zákonu," uvedl ministr s tím, že první verzi zákona o léčitelích by měl mít do konce června. Parlamentu ji chce předložit do konce roku.

Tvůrcům senátorské novely, MUDr. Aleně Dernerové a Mgr. Vladimíru Plačkovi, MBA, vadilo, že by čínští léčitelé mohli získat titul bakaláře či magistra a jejich služby by mohly hradit zdravotní pojišťovny. "Hlavní námitkou proti čínské medicíně jako regulérní součásti českého zdravotnického systému je nejen fakt, že nejde ověřit kvalitu čínských lékařů, ale zvláště to, že peníze za alternativu z Dálného východu mohou chybět jinde, například při léčbě vzácných onemocnění," uváděli.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Omluvit se

28. 11. 2023

Jestliže člověk provede druhému člověku cokoli, co ho poškozuje, měl by to napravit, chce‑li udržet vztah. Jedním ze způsobů nápravy je omluva. V…