Přeskočit na obsah

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

Ve výběrovém řízení, kde po splnění všech podmínek rozhodovala jednotková cena práce, uspěly firmy NESS Czech, TESCO SW spolu s MERIT GROUP, TECHNISERV IT spolu se STAPRO a Asseco Central Europe. Výběr dodavatelů oznámil ÚZIS 24. srpna. Vybrané firmy teď budou v takzvaných minitendrech soutěžit o jednotlivé části zakázky. První z nich má být vytvoření konkrétního prováděcího projektu, podle kterého se bude datové rozhraní po softwarové stránce stavět.

Systém by mohl začít fungovat v roce 2023. Zejména má ulehčit bezpečné sdílení zdravotnických dat tím, že nabídne nové kmenové registry, které budou ověřeným zdrojem údajů pro identifikaci subjektů a nastavování jejich práv v elektronickém zdravotnictví. Souvisí s tím také správa certifikátů pro poskytovatele zdravotních služeb. ÚZIS chce také prostřednictvím IDRR poskytovatelům bezplatně nabízet rezortní časová razítka.

Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 185 milionů korun, z toho 142 milionů může jít z Integrovaného regionálního operačního programu. Zbylou část bude financovat ÚZIS z vlastního rozpočtu.

Zakázka nabrala zpoždění kvůli široké debatě o podobě IDRR i kvůli koronavirové krizi. Vzhledem ke spolufinancování z evropských fondů teď tlačí ÚZIS a dodavatele čas. V zadání zakázky je předpokládaná doba plnění čtyři roky od podpisu smlouvy. Schválená dotace ale zároveň počítala se spuštěním v roce 2022.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…

Spojme síly v ochraně srdce

20. 9. 2023

Letošního kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), který se konal od 25. do 28. 8. v Amsterdamu, se zúčastnilo více než 30 000 zdravotníků…