Přeskočit na obsah

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

Ve výběrovém řízení, kde po splnění všech podmínek rozhodovala jednotková cena práce, uspěly firmy NESS Czech, TESCO SW spolu s MERIT GROUP, TECHNISERV IT spolu se STAPRO a Asseco Central Europe. Výběr dodavatelů oznámil ÚZIS 24. srpna. Vybrané firmy teď budou v takzvaných minitendrech soutěžit o jednotlivé části zakázky. První z nich má být vytvoření konkrétního prováděcího projektu, podle kterého se bude datové rozhraní po softwarové stránce stavět.

Systém by mohl začít fungovat v roce 2023. Zejména má ulehčit bezpečné sdílení zdravotnických dat tím, že nabídne nové kmenové registry, které budou ověřeným zdrojem údajů pro identifikaci subjektů a nastavování jejich práv v elektronickém zdravotnictví. Souvisí s tím také správa certifikátů pro poskytovatele zdravotních služeb. ÚZIS chce také prostřednictvím IDRR poskytovatelům bezplatně nabízet rezortní časová razítka.

Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 185 milionů korun, z toho 142 milionů může jít z Integrovaného regionálního operačního programu. Zbylou část bude financovat ÚZIS z vlastního rozpočtu.

Zakázka nabrala zpoždění kvůli široké debatě o podobě IDRR i kvůli koronavirové krizi. Vzhledem ke spolufinancování z evropských fondů teď tlačí ÚZIS a dodavatele čas. V zadání zakázky je předpokládaná doba plnění čtyři roky od podpisu smlouvy. Schválená dotace ale zároveň počítala se spuštěním v roce 2022.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené