Přeskočit na obsah

Vyšla vyhláška s odměnami pro ambulance

Nejpozději do 31. května mají ambulance dostat od zdravotních pojišťoven bonus na odměny pro zdravotníky za mimořádné nasazení při pandemii COVID-19. Bonusy jsou vypočítané tak, aby pokryly odměnu 75 tisíc korun pro každého zaměstnaného zdravotníka uvedeného v příloze smlouvy s pojišťovnou, případně méně podle úvazku. Na jednoho zdravotníka uvedeného v příloze smlouvy se zdravotní pojišťovnou s plným úvazkem tak získá ambulance 100 350 Kč na odměnu 75 000 Kč a povinné odvody.

Podmínkou plného bonusu je, že má poskytovatel smlouvy se stejným spektrem zdravotních pojišťoven, jaké je v daném kraji zastoupené, a také že v posledním čtvrtletí roku 2020 vykázal alespoň 75 % služeb v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2018.

Zdravotnické záchranné služby získají bonus na odměnu pro zdravotníka s plným úvazkem 120 000 Kč.

Celkem zdravotní pojišťovny dají na tyto odměny a další kompenzace podle novely kompenzační úhradové vyhlášky za rok 2020 asi 12,6 miliardy korun. Vyhláška byla vydaná 27. dubna.

Na odměny pro zaměstnance v nemocnicích jsou určené dotace ze státního rozpočtu, měli by je dostat k dubnové výplatě. O dotaci na odměny požádalo přes 200 soukromých, městských či krajských lůžkových zařízení a 44 příspěvkových organizací ministerstva zdravotnictví.

 

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené