Přeskočit na obsah

Vysoce purifikovaná methylenová modř v souladu s evropským lékopisem nově na trhu v ČR

Společnost LERAM pharmaceuticals s. r. o. uvádí ve spolupráci se společností Provepharm SAS Marseille, Francie, na trh dva přípravky s obsahem patentované vysoce purifikované methylenové modři. Jedná se o dlouho očekávané jediné registrované antidotum k léčbě získané akutní methemoglobinémie – Methylthioniniumchlorid Proveblue, léčivý přípravek k intravenóznímu podání, akutní symptomatická léčba methemoglobinémie vyvolané léčivými a chemickými přípravky. Proveblue je indikován u dospělých, dětí a adolescentů (ve věku 0 až 17 let) – jde o první methylenovou modř určenou i dětem.

Zároveň se uvádí na trh tatáž molekula jako zdravotnický prostředek třídy IIa – ProveDye – 0,5% sterilní roztok pro lokální aplikaci v souladu s Ph. Eur. (evropským lékopisem, označeným CE známkou), určený k vizualizaci při chirurgických a diagnostických výkonech (např. delineace tkání a operačních částí, těsnicí test pro sutury, detekce prosakování, detekce píštělí). Methylenová modř ve své purifikované podobě je používána též v široké škále diagnostických výkonů, které vždy nejsou explicitně uvedeny v návodu k použití, např. detekce sentinelové uzliny, barvení sliznic trávicího traktu – jícen, střevo, před endoskopií atd. Toto použití je velmi dobře zdokumentováno v řadě publikovaných klinických studií.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Opomenutá předcovidová varování

3. 10. 2022

Pandemie covidu‑19 se stala svým rozsahem a dopadem zatím největší globální zdravotní krizí 21. století, která svět výrazně zaskočila. Nemuselo k…