Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 21. květen 2019 | Svátek má Monika
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Z IKEM do čela Agelu

Z IKEM do čela Agelu

Medical Tribune 24/2018
26.11.2018 14:07
Zdroj: MT
Autor: ač

Novým působištěm MUDr. Aleše Hermana, Ph.D., bude Agel. Největší nemocniční síť u nás jej angažovala jako předsedu představenstva a generálního ředitele. Z této pozice povede nejen české aktivity Agelu, ale i aktivity na Slovensku, případně v dalších zemích.

Herman v půlce listopadu oznámil rezignaci na post ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny k 31. prosinci 2018. Společnost Agel pak 20. listopadu informovala, že od Nového roku Hermana angažovala na nejvyšší manažerský post.

„Při řízení největší soukromé zdravotnické skupiny v ČR vidím celou řadu příležitostí. Jde totiž o dnes už neopominutelný segment zdravotního systému, který se rozvíjí nejen v tuzemsku, ale v celém světě. Rád se na tomto rozvoji budu podílet jako ředitel skupiny AGEL v Česku a dalších zemích, kde tato společnost působí,“ uvedl Herman.

Dosavadní předseda představenstva MUDr. Milan Leckéši, který na tomto postu stál od loňského ledna, zůstává ve vedení skupiny. Předchozí předseda představenstva, MUDr. Ján Dudra, opustil představenstvo skupiny letos v srpnu. Nyní působí jako člen představenstva ve slovenské distribuční společnosti Unipharma. Na začátku letošního roku se novým členem představenstva Agelu stal také MUDr. Pavel Frňka, který dříve působil v České průmyslové zdravotní pojišťovně.

Herman má se soukromým sektorem ve zdravotnictví zkušenost. V letech 2001, nedlouho poté, co dokončil postgraduální studium, založil v Krajské nemocnici Pardubice soukromé pracoviště invazivní kardiologie Kardio Troll. To pak také vedl a v roce 2011 prodal Agelu. Za rok 2010 vykázal Kardio Troll tržby přes 130 milionů korun a zisk 17 milionů. Aleš Herman byl také členem představenstva ČLK a předsedou vědecké rady ČLK. Opakovaně neúspěšně kandidoval na viceprezidenta ČLK, ačkoli jeho kandidaturu podpořil prezident Milan Kubek.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky