Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 07. červenec 2020 | Svátek má Bohuslava
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

V Sušici se znovu operuje. Nový ředitel sehnal lékaře

Ing. Václav Rada, Foto: Nemocnice Sušice

V Sušici se znovu operuje. Nový ředitel sehnal lékaře

Medical Tribune 1/2020
10.01.2020 11:18
Zdroj: MT
Autor: ač
Nové vedení Sušické nemocnice splnilo svůj první cíl, přesvědčilo ke spolupráci potřebné lékaře a mohlo tak od 6. ledna znovu otevřít internu, chirurgii a jednotku intenzivní péče. Po více než dvou letech se tak v Sušici znovu operuje.

Sušická nemocnice získala kladné stanovisko při výběrovém řízení na ministerstvu zdravotnictví. Komise doporučila otevření chirurgie a intenzivní péče 9. prosince všemi čtyřmi hlasy včetně zdravotních pojišťoven. O smlouvě na tuto péči bude Všeobecná zdravotní pojišťovna teprve rozhodovat, zatím má od regionální VZP nemocnice určitý příslib. I tak už zahájila na lůžkové chirurgii, JIP a interně provoz. Už jen proto, aby nezačali zaměstnanci znovu odcházet.

Lůžkové interní oddělení nefungovalo od loňského září, provoz tu byl „pozastaven“. Jednotku intenzivní péče uzavřel předchozí provozovatel na jaře a lůžkovou chirurgii už v roce 2017. Nyní má interna dvacet lůžek, chirurgie také dvacet lůžek, jednotka intenzivní péče osm lůžek a oddělení následné péče lůžek.

Město Sušice nemocnici převzalo od skupiny Penta Hospitals loni v září za symbolickou korunu loni v září. Město už do oživení lůžkové péče v nemocnici a do stabilizace provozu od té doby investovalo 22 milionů korun a pomůže zajistit lékařům bydlení. Nemocnice obnovila vybavení operačních sálů, během února by měla spustit provoz nového CT.

Podle ředitele Sušické nemocnice Ing. Václava Rady se podařilo obnovit lůžková oddělení díky tomu, že si nemocnice udržela personál pozastaveného interního oddělení a získala lékaře z jiných regionů a doplnila počet sester. Zároveň pomáhají i místní lékaři, mimo jiné ze záchranky, formou dohod o pracovní činnosti. I nadále je ale personální situace podle Rady „křehká“ a další zájemce o práci uvítají. „Operační sály jsme museli znovu vybavit, protože tam bylo vybavení z roku 2002, čili nedostačující. Museli jsme pořídit stativy, laparoskopickou věž a anesteziologický přístroj,“ popsal dále Rada v Plzeňském deníku.

Do budoucna město od nemocnice očekává, že bude finančně soběstačná. „Město přislíbilo finanční pomoc na tento a příští rok, v dlouhodobém horizontu se musí nemocnice dostat do ztráty maximálně jednotek milionů korun nebo ještě lépe na nulu,“ uvedl ředitel Rada v září krátce poté, co se řízení nemocnice ujal. Dříve pracoval v IT a podnikal.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky