Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 03. prosinec 2020 | Svátek má Svatoslav
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Spojenci poslali Česku na pomoc zdravotníky

Spojenci poslali Česku na pomoc zdravotníky

Medical Tribune 22/2020
16.11.2020 11:29
Zdroj: MT
Autor: ač

Česko požádalo EU a NATO o pomoc se zajištěním zdravotníků ke zvládání epidemie COVID. Působení vojenských zdravotníků umožnil Parlament ČR až na dobu 90 dnů. Pomoc posílají Německo, Velká Británie a Spojené státy.


Od 9. listopadu v rámci této spojenecké pomoci pomáhají dva němečtí vojenští lékaři v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v pražských Střešovicích.

„Jeden lékař je intenzivista a jeden je internista – infekcionista. V ÚVN jsou zapojeni v týmech, které pečují na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny a na Klinice infekčních nemocí o vážně nemocné s COVID‑19,“ sdělila MT mluvčí nemocnice Jitka Zinke. „ÚVN je díky doplnění pracovišť mediky, podpoře Armády ČR a také díky zodpovědnosti našich pracovníků v tuto chvíli personálně stabilizovaná,“ dodala. Největší přínos má podle mluvčí práce německých kolegů v předávání zkušeností.

Němečtí vojenští lékaři pracují na jednotce intenzivní péče. S jazykovou bariérou podle mluvčí nemocnice problém není. „Jsou součástí týmů našich zdravotníků, s nimi komunikují bezproblémově anglicky. Lékařské zprávy ani zdravotnickou dokumentaci nezpracovávají,“ uvedla Zinke. „Léčebné postupy v Německu se od českých standardů v zásadě neliší,“ upřesnila.

Do ČR také přijel tým šesti britských vojenských zdravotníků, kteří mají pracovat v brněnské vojenské nemocnici na pozici sester. ČTK uvedla vyjádření ředitele sekce vojenského zdravotnictví Zoltána Bubeníka, že se jedná o specialisty na urgentní medicínu a budou zapojeni do standardních denních i nočních směn. Dva britští vojenští zdravotníci se mohou ihned zapojit do činnosti urgentního příjmu či ARO, ostatní musejí pracovat pod odborným dohledem.

Tým amerických vojáků z texaské a nebraské národní gardy měl být nasazen v Olomouci.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky