Fórum: Jak dál s nemocničními informačními systémy?
Sdílení dat v českém zdravotnictví brzdí stav informačních systémů v některých nemocnicích. Nemocniční informační systémy (NIS) v některých velkých nemocnicích jsou zastaralé a neodpovídají současným nárokům. Mají problém dostát požadavkům na interoperabilitu a efektivní připojení k centrálním službám elektronického zdravotnictví bez pracného přepisování dat, která už v systému jsou. Ptáme se: Jaká je vaše zkušenost s NIS, jejich modernizací a konkrétními příklady, jak mohou brzdit, nebo naopak usnadňovat práci zdravotníkům? Co konkrétního by mohlo pomoci, aby spolu nemocniční informační systémy začaly co nejdříve komunikovat a aby zautomatizovaly některé procesy?