Přeskočit na obsah

Masarykův onkologický ústav povede prof. Marek Svoboda

Profesor Svoboda je dlouholetý náměstek ředitele Masarykova onkologického ústavu pro vědu, výzkum a vzdělávání. V této funkci pracuje od roku 2010.

„Masarykův onkologický ústav je klíčovým odborným zdravotnickým zařízením a profesor Svoboda, jako jeho nový ředitel, je zárukou v pokračování současné kvalitní práce ústavu. Věřím, že bude schopen přinést nové impulsy v rozvoji vědy, výzkumu i léčby na tomto pracovišti. Nový ředitel musí i nadále sledovat pravidla financování zdravotní péče a změny v hospodářské a legislativní oblasti, které mohou mít dopad na rozpočet ústavu a poskytované služby, a činit rychlá a strategicky správná rozhodnutí tak, aby bylo možné udržovat finanční stabilitu organizace v provozní oblasti a mezinárodně akceptovatelnou kvalitu poskytovaných služeb,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Senátor profesor Jan Žaloudík před časem oznámil, že k poslednímu červu ve funkci ředitele končí s ohledem na svůj věk. V létě mu bude 65 let. Masarykův onkologický ústav patří mezi dobře hospodařící přímo řízené nemocnice a zároveň mezi nemocnice s nejvyššími průměrnými platy.

 

 

Čtěte také:

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…