Přeskočit na obsah

KRÁTCE - Nový kurs pro administrativní síly

Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) vypisuje nový dvouměsíční distanční kurs s názvem Administrativní pracovník ve zdravotnictví. První běh tohoto kursu startuje 14. února. Podle ministerstva zdravotnictví, pod které IPVZ spadá, je cílem kursu podpořit zaměstnávání administrativních pracovníků ve zdravotnických zařízeních, a tím ulevit zdravotníkům od administrativní práce.

„Je velmi důležité, aby každý zdravotník dělal tu práci, ke které je kvalifikovaný. Aby fungovaly týmy od pomocného a nižšího zdravotnického personálu přes praktické a všeobecné sestry až po lékaře. Administrativu pak mají zajišťovat administrativní pracovníci, aby se lékaři a sestry mohli věnovat své práci naplno. Je to další krok v naší snaze snížit zdravotníkům administrativní zátěž. Jsem moc rád, že díky novému vzdělávacímu programu vznikne možnost vytvoření pracovní pozice, která bude mnohdy velmi náročnou administrativu pokrývat,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Podle člena vedení Asociace českých a moravských nemocnic a ředitele Nemocnice Prachatice Ing. Michala Čarvaše může být takový kurs užitečný, a pokud si do budoucna bude vybírat mezi zájemci o administrativní pozice v nemocnici bez zkušeností, bude brát absolvování takového kursu v úvahu. „Administrativy je v nemocnici velké množství. Pracovník s takovým kursem může dělat část práce za sestry nebo za lékaře. Administrativní pracovnice, které máme na každém oddělení, se věnují mimo jiné archivaci chorobopisů,“ řekl Čarvaš. Dodal, že po jednání se správou sociálního zabezpečení se také vyjasnilo, že i novou eNeschopenku od ledna budou moci v nemocnici podepisovat elektronicky i administrativní pracovníci. „Myslím, že absolventi kursu najdou uplatnění,“ říká Čarvaš.

Kursu se mohou účastnit lidé s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou. Obsahem studia jsou zejména okruhy z legislativy, organizace zdravotních služeb a veřejného zdravotního pojištění, personalistiky, hospodaření, etiky, kvality a bezpečí při poskytování zdravotních služeb. Vzdělávací program trvá osm týdnů kombinovanou formou studia, součástí je osm konzultačních dní, konkrétně každý druhý týden v pátek a v sobotu.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené