Přeskočit na obsah

Lékařská zpráva o zdravotním stavu prezidenta Trumpa

Dne 8. února 2019 provedl Sean Conley čtyřhodinové vyšetření prezidenta Donalda J. Trumpa ve Walter Reed National Military Medical Center v Bethesdě. Na vyšetření se podílelo 11 specialistů a nevyžadovalo anestezii ani sedaci. Závěrečná zpráva uvádí, že prezident se těší velmi dobrému zdraví.

Donald Trump v 72 letech váží 110 kg a měří 190 cm. Vypočítaný BMI je 30,4. Od vyšetření v lednu 2018 přibral 2 kg. Jeho celkový cholesterol byl 5,07 mmol/l, HDL 1,5 mmol/l a LDL cholesterol 3,2 mmol/l. V lednu 2018 byl celkový cholesterol 5,57 mmol/l, HDL 1,7 mmol/l a LDL cholesterol 3,7 mmol/l. Trump zvýšil denní dávku rosuvastatinu z 10 mg na 40 mg. V tomto roce nebyla zveřejněna hodnota glykovaného hemoglobinu ani glykemie nalačno, ale v lednu 2018 činila glykemie nalačno 5 mmol/l a hodnoty glykovaného hemoglobinu byly normální.

Klidová srdeční frekvence byla 70 tepů/min a krevní tlak 118/80 mm Hg. V roce 2018 měl tepovou frekvenci 68 a krevní tlak 122/74 mm Hg. EKG bylo od loňského roku nezměněno: normální sinusový rytmus a srdeční osa. V roce 2018 měl normální echokardiografický nález s normální levostrannou funkcí a ejekční frakcí 60–65 %. Velikost levé i pravé komory a všechny chlopně byly v pořádku. Při letošním vyšetření byla nalezena normální funkce jater, ledvin a štítné žlázy. Normální byly rovněž elektrolyty a krevní obraz. Nic patologického nebylo nalezeno při vyšetření očí, uší, nosu, úst, zubů a dásní. Při vyšetření srdce, plic, gastrointestinálního traktu nebo neurologického systému nebylo prokázáno nic pozoruhodného. Prezident se podrobil testování kognitivních funkcí testem Montreal Cognitive Assessment, ve kterém získal 30 bodů z 30 možných.

Z léků užívá denně 81 mg aspirinu jako prevenci srdeční příhody a finasterid (Propecia, Merck) na léčení zvětšení prostaty a proti ztrácení vlasů. Dále užíval antibiotika pro růži. Kromě toho mu byl naordinován jako prevence pneumokokového onemocnění Pneumovax 23 a v roce 2018 pneumokoková vakcína Prevenar 13. Kromě toho dostal vakcínu na herpes zoster a v roce 2018 vakcínu proti hepatitidě A a B (Twinrix).

Tuto zprávu si může přečíst kdokoli na světě, kdo rozumí anglicky. V podstatě vidí, že prezident je poněkud obézní, ale jinak zdravý fyzicky i mentálně, a nebudí to touhu po neustálých diskusích.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

O houbách a lidech

12. 4. 2024

Většina z nás považuje houby za rostliny. Nejsou jimi. Jsou samostatná říše života. Něco mají společného s rostlinami, něco s živočichy, něco mají…