Přeskočit na obsah

L‑Mesitran: optimalizace péče o rány přírodní cestou

Hlavní složkou L‑Mesitranu je lékařský med, který se v současné době stává znovu populárním prostředkem v moderní péči o rány (Molan, 2006). Klinické studie publikované v oblasti péče o rány dokázaly, že se jedná o velmi účinný přípravek.

Za vznikem L‑Mesitranu stojí Dr. Theo Postmes, PhD, který napomohl tomu, že med zažívá renesanci v péči o rány. Dr. Postmes (ve spolupráci s Burnsovým výzkumným institutem v Beverwijku) provedl studie o účinku lékařského medu u popálenin které byly publikovány například v The Lancet (1993). Veškeré tyto výzkumné aktivity vedly v roce 2002 k uvedení patentovaných produktů L‑Mesitran na trh. V dalších letech byly prováděny další výzkumy, které vedly k vývoji kompletní řady přípravků pro péči o rány založených na účincích medu.

 

Řada přípravků L‑Mesitran

Produkty řady L Mesitran dostupné v ČR a hrazené z prostředků zdravotního pojištění od 1. 11. 2017:

 

  • L‑Mesitran Ointment – antibakteriální mast (20 a 50 g)

 

 

  • L‑Mesitran Soft – antibakteriální gel (15 a 50 g)

 

 

Antibakteriální krytí

 

  • L‑Mesitran Tulle

 

 

  • L‑Mesitran Hydro

 

 

  • L‑Mesitran Border

 

 

  • L‑Mesitran Net

 


Všechny přípravky získaly značku CE ve třídě IIb. Přípravky Hydro, Border a Net navíc získaly schválení FDA pro Rx a OTC přípravky.

Výrobce L‑Mesitran: Společnost Triticum (Holandsko). Distribuce v ČR: LERAM pharmaceuticals s. r. o. Náměstí Svobody 93/22, 602 00 Brno, Česká republika. www.leram‑pharma.cz

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Naši bližní peněžní

3. 12. 2021

Peníze jsou cokoli, co je prostředkem směny, nositelem hodnoty a účetní jednotkou. Penězi byly kousky bronzu, drahých kovů, perly, sůl, mušličky…