Přeskočit na obsah

Po lékárnách Dr. Max vstupuje na rumunský trh i Pilulka.cz

Skupina Pilulka internetových obchodníků Martina Kasy a jeho bratra Petra Kasy spustila v Rumunsku internetovou lékárnu Pilulka.ro. Je to po značce Dr. Max už druhá česká lékárenská síť, která expanduje do Rumunska. V Rumunsku je prodej volně prodejných léků po internetu v plenkách a Pilulka věří, že se tu stane jedničkou na trhu.„Vstup do Rumunska jsme připravovali téměř dva roky. Budeme zde spolupracovat s lokálním partnerem Ecofarmacia, který má v naší rumunské entitě 30procentní podíl. Tento zkušený hráč provozuje desítky lékáren,“ uvedl Martin Kasa. Pilulka.cz už působí na Slovensku, v příštím roce plánuje expanzi do dalších dvou až tří zemí.

Na rumunský trh loni vstoupila konkurenční síť lékáren Dr. Max, která je v Česku největší. Koupila tam firmu A & D Pharma, vlastnící 600 lékáren, a také velkoobchodní firmu Mediplus.

Pilulku založili bratři Kasové v roce 2013. Letos dosáhne celá síť Pilulka podle svého vedení obratu kolem dvou miliard korun, pokud se započítají i tržby šedesáti franšízových poboček. 700 milionů korun z obratu tvoří internetová lékárna. „Spojení internetového obchodu a řetězce lékáren se ukazuje jako velmi efektivní. Ačkoli zákazníci jsou stále stejní, průnik kupovaného sortimentu je velmi malý a oba prodejní kanály se skvěle doplňují. Proto chceme v tomto propojování nadále pokračovat,“ říká Kasa. Na internetu nakupují zákazníci jiné zboží a za více peněz. Průměrný nákup u Pilulky online je v hodnotě tisíc korun, v kamenné lékárně u volného prodeje okolo dvou set korun.

Na začátku prosince otevřela Pilulka svou stou kamennou lékárnu, a sice v pražských Holešovicích. „Určitě se budeme rozšiřovat i dále, ještě v prosinci se rozšíříme a v příštím roce bychom rádi otevřeli minimálně dalších dvacet lékáren,“ uvedl Kasa. Dr. Max má přes 400 vlastních poboček v Česku. BENU zhruba 220 lékáren včetně franšíz.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené