Přeskočit na obsah

Po lékárnách Dr. Max vstupuje na rumunský trh i Pilulka.cz

Skupina Pilulka internetových obchodníků Martina Kasy a jeho bratra Petra Kasy spustila v Rumunsku internetovou lékárnu Pilulka.ro. Je to po značce Dr. Max už druhá česká lékárenská síť, která expanduje do Rumunska. V Rumunsku je prodej volně prodejných léků po internetu v plenkách a Pilulka věří, že se tu stane jedničkou na trhu.„Vstup do Rumunska jsme připravovali téměř dva roky. Budeme zde spolupracovat s lokálním partnerem Ecofarmacia, který má v naší rumunské entitě 30procentní podíl. Tento zkušený hráč provozuje desítky lékáren,“ uvedl Martin Kasa. Pilulka.cz už působí na Slovensku, v příštím roce plánuje expanzi do dalších dvou až tří zemí.

Na rumunský trh loni vstoupila konkurenční síť lékáren Dr. Max, která je v Česku největší. Koupila tam firmu A & D Pharma, vlastnící 600 lékáren, a také velkoobchodní firmu Mediplus.

Pilulku založili bratři Kasové v roce 2013. Letos dosáhne celá síť Pilulka podle svého vedení obratu kolem dvou miliard korun, pokud se započítají i tržby šedesáti franšízových poboček. 700 milionů korun z obratu tvoří internetová lékárna. „Spojení internetového obchodu a řetězce lékáren se ukazuje jako velmi efektivní. Ačkoli zákazníci jsou stále stejní, průnik kupovaného sortimentu je velmi malý a oba prodejní kanály se skvěle doplňují. Proto chceme v tomto propojování nadále pokračovat,“ říká Kasa. Na internetu nakupují zákazníci jiné zboží a za více peněz. Průměrný nákup u Pilulky online je v hodnotě tisíc korun, v kamenné lékárně u volného prodeje okolo dvou set korun.

Na začátku prosince otevřela Pilulka svou stou kamennou lékárnu, a sice v pražských Holešovicích. „Určitě se budeme rozšiřovat i dále, ještě v prosinci se rozšíříme a v příštím roce bychom rádi otevřeli minimálně dalších dvacet lékáren,“ uvedl Kasa. Dr. Max má přes 400 vlastních poboček v Česku. BENU zhruba 220 lékáren včetně franšíz.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Kočka se čtyřmi ocasy

30. 5. 2023

Knutě, kterou byli celá staletí trestáni námořníci, se říkalo tříocasá kočka, přestože měla až devět pramenů. Někdy si ji provinilci museli uplést…