Přeskočit na obsah

Podklady pro výběrová řízení půjdou z NRC

Rada Národního referenčního centra zdravotních pojišťoven a nemocnic (NRC) se rozhodla zpřístupnit vyhlašovatelům výběrových řízení ve Středočeském a Zlínském kraji údaje o produkci nemocnic ze své databáze. Ta obsahuje všechny hospitalizační případy z let 2003-2005, anonymizuje je a klasifikuje podle mezinárodního systému DRG (Diagnosis Related Group).

Členové výběrových komisí budou mít k dispozici zejména informace o počtech případů pro každou z chorob a diagnóz, o průměrné době strávené na lůžku v nemocnici, o objemu vykázaných zdravotních výkonů, spotřebovaných léků a zdravotnických prostředků, o komplikovanosti a složitosti případů a o úspěšnosti léčby.

Záměrem NRC je vytvoření všeobecně uznávané základny pro vyhodnocování kvality zdravotní péče prostřednictvím systému DRG, která v Česku chybí. V současné době vrcholí jednání s představiteli Asociace českých a moravských nemocnic a Asociace nemocnic ČR o jejich aktivní účasti a členství v NRC. Spolupráce zdravotních pojišťoven a nemocnic na úrovni NRC, při které budou zpracovávány objektivizované údaje o kvalitě léčení pacientů v jednotlivých nemocnicích a vyhodnocována úspěšnost léčby v jednotlivých oborech bude sloužit nejen k měření produkce, ale také k vyhodnocování kvality poskytované akutní lůžkové zdravotní péče.

Plnou verzi článku najdete v: Medical Tribune 40/2006, strana 2

Zdroj:

Sdílejte článek

Doporučené

Stačí se podívat

11. 6. 2024

Hodnocení druhých lidí na základě pozorování jejich tváře a těla je ovlivněno pocitem důvěryhodnosti a dominance.