Přeskočit na obsah

Sanofi se chystá prodat svoji evropskou divizi Zentiva za 1,9 miliardy eur

Francouzská farmaceutická skupina Sanofi oznámila, že vstoupila do exkluzivních jednání o prodeji své evropské divize generických léků Zentiva se soukromou akciovou společností Advent International, sídlící v USA, a to za 1,9 miliardy eur (48 miliard korun).Výrobce léků Sanofi, který se v rámci strategie vedoucí ke zjednodušení a přeměně společnosti snaží zbavit své evropské divize, jelikož nepovažuje generické léky za svoji hlavní aktivitu, poznamenal, že nabídka firmy Advent je pevná, závazná a plně financovaná. „Po komplexním přezkoumání strategických možností pro naši generickou divizi v Evropě jsme zjistili, že převedení této firmy na Advent je tou nejlepší možností, jak zajistit její dlouhodobý úspěch,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Sanofi Olivier Brandicourt.

Podle dostupných informací se společnost Advent dostala do čela zájemců o koupi Zentivy poté, co se řada uchazečů, včetně společnosti Torrent Pharma, údajně stáhla z procesu kvůli neshodám ohledně ceny.

Zástupci společnosti Sanofi poznamenali, že firma Advent se zavázala podporovat manažerský tým společnosti Zentiva, investovat do provozů, výrobních zařízení a výzkumu a vývoje. Advent plánuje investovat do Zentivy a vytvořit z ní nového, nezávislého evropského lídra v oblasti generických léků. „Věříme, že Zentiva je skvělá platforma pro vybudování nového, nezávislého evropského vůdce generik,“ uvedli generální ředitelé společnosti Advent Tom Allen a Cédric Chateau. Očekává se, že transakce bude uzavřena do konce roku 2018.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené