Přeskočit na obsah

Zlatá promoce 3. LF UK

V pátek 5. října 2018 se v Karolinu konala méně obvyklá promoce. Ročník absolventů Lékařské fakulty hygienické (dnešní 3. LF UK), který poprvé promoval v r. 1968, složil po 50 letech při tzv. Zlaté promoci symbolicky ještě jednou Hippokratovu přísahu.

Tehdejší absolventi zavzpomínali společně s pedagogy fakulty nejen na svá školní léta ve vinohradském areálu, ale i na své první roky v terénu. Některé osud zavál z politických důvodů do zahraničí, jiní byli nuceni nastoupit daleko mimo domov a až vstup do svazu mládeže jim umožnil se vrátit domů. Dnes je jim 75 let. Někteří z nich stále pracují a cítí se být užiteční. Je to dobře, lékařů ubývá, a kdyby odešli do důchodu, tak se nedostatek ještě prohloubí.

Na promoci navázalo setkání absolventů, kterých se tu sešlo přes 400. Klub alumni 3. LF UK, který byl touto akcí uveden do života, spojuje jak čerstvé absolventy, tak zkušené lékaře a chce propojit všechny studenty s jejich alma mater.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Kolibříci šíří osvětu o alopecii

24. 1. 2023

V České republice vznikla relativně nedávno organizace, která usiluje o osvětu široké veřejnosti o alopecii. Snaží se tak podpořit tisíce lidí, kteří…