Jsme neuvěřitelně levní
„Největším štěstím pro pacienta je jeho vzdělaný a spokojený lékař, který má dost času a sil, aby se mu mohl věnovat, a který může sledovat, co se v…
Mgr. Lucie Ondřichová je původním povoláním všeobecná sestra s praxí na ARO. Později absolvovala studium žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK. Pracovala jako zdravotnická novinářka v Lidových novinách a Mladé frontě Dnes, v nakladatelství Medical Tribune působí od roku 2005. Specializuje se například na materiály s onkologickou tematikou.
„Největším štěstím pro pacienta je jeho vzdělaný a spokojený lékař, který má dost času a sil, aby se mu mohl věnovat, a který může sledovat, co se v…
„Veřejnost se málokdy dozví, že lékárny jsou zdravotnická pracoviště, kde pracují vysokoškolsky vzdělaní lidé s obrovskými znalostmi o léčivech,…
Po několika letech, kdy počet uchazečů o studium farmacie poněkud klesal, dochází nyní k mírnému nárůstu – takový trend pozorují obě vysoké školy,…
Ve dnech 30. dubna až 3. května se v Praze koná desátý kongres European Society of Contraception (ESC). Jeho tématem je plánování rodičovství v tom…
Neobvykle komplexní pohled na problematiku inkontinence nabídlo již druhé Globální fórum o inkontinenci (Global Forum on Incontinence), které se…
Česko bylo považováno za vakcinační velmoc. Pokud jde o proočkovanost populace, stále jí je. Jestliže se ale zaměříme na nejnovější trendy ve…
Profesor Jiří J. Vitek, americký neuroradiolog českého původu, se velkou měrou zasloužil o vstup endovaskulárních metod do neuroradiologie. V…
Minimálně v indikaci prevence tromboembolické nemoci se s heparinem setkává téměř každý lékař. Přitom podle novinových titulků by se mohlo zdát, že…
Unikátním příkladem spolupráce mezi špičkovým zdravotnickým zařízením a akademickými institucemi je laboratoř srdeční elektrofyziologie, která působí…
V pražském paláci Žofín proběhlo 26. února už poosmé finále soutěže Sestra roku. Spíše než soutěž v pravém slova bylo cílem pořadatelů veřejné a…
Vzdělávacích možností pro sestry neustále přibývá – týká se to jednodenních konferencí, několikatýdenních kursů i ucelených vysokoškolských programů.…
Bylo jim něco málo přes dvacet a chystaly se na složení závěrečných zkoušek na ošetřovatelské škole při pražské Nemocnici Na Bulovce. Na sklonku…
Kdyby nešlo o tak závažné skutečnosti, dalo by se říci, že euthanasie je vděčné téma. Dá se na něm donekonečna vybrušovat argumentační technika, ať…
České nemocnice nejsou bezpečné, stejně jako nejsou bezpečné nemocnice nikde na světě. Chyby při podávání léků, pády, nosokomiální infekce, záměny…
V České republice připadá jeden lineární urychlovač na 300 000 obyvatel, což je sice výrazně lepší než před několika lety, stále však česká onkologie…
Při příležitosti dvacátého výročí úmrtí předního epidemiologa prof. MUDr. Karla Rašky, DrSc., a třicátého výročí posledního přirozeného výskytu…
Unikátní dostupnost akutní kardiologické péče, nízká novorozenecká úmrtnost, proočkovanost populace - několik parametrů, na které může být české…
Český Národní onkologický registr představuje unikátní databázi, která jen těžko ve světě najde konkurenci. Do jaké míry toto rodinné stříbro české…
„To, jak se daří zvládnou astma v dětském věku, určuje jeho prognózu v dospělosti,“ říká doc. MUDr. Petr Pohunek, CSc., předseda Pracovní skupiny…
První informace věnované výročnímu kongresu American Heart Association v Orlandu na Floridě jsme přinesli v minulém čísle MT. Nyní se k tomuto…
Severočeské Teplice jsou známé především svými lázněmi, které se v současné době výrazně zaměřují na arabskou klientelu. Zasvěcení ale vědí, že ve…
„Nechceme pěstovat ten způsob medicíny, kdy pacient přijede na kliniku a je vyšetřován všemi možnými pomocnými metodami, a teprve na konci jej vidí…
Zkratkou JPD se v suché řeči evropských úřadů označuje Jednotný programový dokument. Málokdo si pod tímto názvem něco reálného představí, pro 1.…
Cévní mozkovou příhodu v České republice prodělá každý rok na 47 000 lidí. Přibližně třetina zemře. Většina z těch, kteří přežijí, si odnáší větší či…