Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Fond, který myslí na onkogynekologické pacientky

Fond, který myslí na onkogynekologické pacientky

Medical Tribune 9/2018
09.05.2018 08:16
Zdroj: MT
Autor: mof

Nadační fond Hippokrates pořádal již podruhé pro své dárce a podporovatele setkání U Číše vína v kapli svatého Kříže na Gynekologicko‑porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice. Hosty pozdravila nejprve ředitelka VFN Mgr. Dana Jurásková, rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima a přednosta kliniky prof. Alois Martan. Předseda správní rady fondu prof. David Cibula, vedoucí Onkogynekologického centra VFN, představil aktivity Hippokrata za rok 2017 a popsal vize nadace do dalších let. Fotografie nové onkogynekologické laboratoře ukázaly, že přestože je nadační fond ještě relativně novým počinem, daří se mu naplňovat své cíle, jimiž je mj. zvelebování centra a edukace lékařů a sester. Dále doc. Daniela Fischerová mluvila ve své přednášce o výhodách expertního ultrazvuku a MUDr. Ondřej Kopecký se věnoval tomu, jak může péče paliativního týmu zvýšit kvalitu života pacientkám se zhoubným nádorem. Představil také nově vzniklé stránky www.paliace.cz, které slouží jako zdroj informací jak odborné veřejnosti, tak i vážně stonajícím a jejich příbuzným.

Na Číši vína se prodávala fotokniha Stories Behind Hospital Walls RNDr. Ivany Dostálové a hosté, kteří si knihu zakoupili, přispěli na nadační aktivity celkovou částkou 42 000 Kč. Mezzosopranistka, sólistka opery Národního divadla Yvona Škvárová‑Votavová, doprovázená Consortiem Pragense Orchestra, na závěr potěšila hosty svým zpěvem. Je přitom pravděpodobné, že tóny a zvuk trubky Miroslava Laštovky slyšely i pacientky na svých pokojích na klinice.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky