Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 20. srpen 2019 | Svátek má Bernard

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ministr odvolal ředitelku VFN Juráskovou

Ministr odvolal ředitelku VFN Juráskovou

30.11.2018 15:46
Zdroj: MZ ČR
Autor: tisková zpráva
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) Danu Juráskovou. Ve své funkci skončí k 30. listopadu.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

„Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení. Významným dodavatelem Všeobecné fakultní nemocnice je První chráněná dílna a další společnosti, které jsou spojeny s trestně stíhanou osobou z kauzy „Bulovka“. Zároveň disponuji dalšími závažnými informacemi, ke kterým se bohužel nemohu vzhledem k jejich charakteru blíže vyjádřit, a které celkově vedly ke ztrátě mé důvěry v paní ředitelku. Za těchto okolností si neumím představit naši další spolupráci,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Některá z podezření potvrdila i kontrola Ministerstva zdravotnictví, která odhalila závažná pochybení spojená se zakázkami společnosti První chráněná dílna. Potenciální škoda je ve výši desítek milionů. Zjištění ministerstva jsou natolik závažná, že je nutné, aby je prošetřila policie, proto ministerstvo podá trestní oznámení.

Ministerstvo zdravotnictví v nejbližší době vypíše na pozici ředitele VFN otevřené výběrové řízení. Do výběru nového ředitele nemocnici povede statutární zástupce dosavadní ředitelky a náměstek pro vědu, výzkum a vzdělávání Jan Bříza.

Čtěte také


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky