Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Widimský a Cífková inspirují

Widimský a Cífková inspirují

Medical Tribune 25/2018
10.12.2018 11:05
Zdroj: MT
Autor: ač
Mezi nejcitovanější vědce světa patří prof. MUDr. Renata Cífková, CSc., z Centra kardiovaskulární prevence 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice nebo prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., z III. interní‑kardiologické kliniky 3. LF UK.

Spolu s dalšími osmi vědci z České republiky se umístili v žebříčku Highly Cited Researchers pro rok 2018, který zveřejňuje společnost Clarivate Analytics. Upozornila na to ČTK. Na seznam se dostanou ti vědci, kteří patří ve svém oboru do jednoho procenta nejcitovanějších. Hodnotí se citace za jedenáct let, letos za roky 2006 až 2016. Celkem je na něm 6 078 badatelů světa z různých oborů.

Widimský je hojně citován zejména jako spoluautor doporučených postupů Evropské kardiologické společnosti (ESC). V databázi Clarivate Analytics má do dnešních dní zatím 440 publikací s celkem víc než 52 000 citací. Podobně Cífková se podílela na citovaných doporučeních Evropské společnosti pro hypertenzi. Podepsána je u 260 publikací, které byly téměř 37 000× citovány.

Čtěte také

Z českých vědců je mezi nejcitovanějšími také chemik prof. Radek Zbořil, Ph.D., z Univerzity Palackého v Olomouci, RNDr. Martin Pumera, Ph.D., z Vysoké školy chemicko‑technologické v Praze, který zkoumá nanomateriály a grafen, prof. Ing. Pavel Hobza, DrSc., z Akademie věd ČR, Institutu organické chemie a biochemie. Z Akademie věd jsou ještě v seznamu mikrobiolog RNDr. Petr Baldrian, Ph.D., botanik doc. Mgr. Ondřej Novák, Ph.D., ekologové Ing. Jan Pergl, Ph.D., prof. RNDr. Petr Pyšek, CSc., a zesnulý prof. RNDr. Vojtěch Jarošík, CSc. Kromě toho jsou na žebříčku dva zahraniční vědci, kteří působí v Česku jen zčásti, a to na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Žebříček Highly Cited Researchers mimo jiné ukazuje na koncentraci talentů. Objevují se v něm vědci z více než 60 regionů, ale 82,7 procenta z nich působí v deseti zemích. 2 639 badatelů v žebříčku působí ve Spojených státech, 546 ve Velké Británii, 482 v kontinentální Číně, 356 v Německu, 245 v Austrálii. Nárůst počtu vědců zařazených do žebříčku zaznamenává proti roku 2014 kontinentální Čína, Sinagapur a Austrálie. Naopak proti žebříčku z roku 2014 klesl význam Japonska.

Dále čtěte


Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky