Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 06. duben 2020 | Svátek má Vendula

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Peer – ten, kdo také ví, jak vám je, a co s tím dělat

foto: shutterstock.com

Peer – ten, kdo také ví, jak vám je, a co s tím dělat

20.03.2019 17:04
Zdroj: MT
Určitě již znáte náš unikátní projekt Peer to Peer, budeme rádi, když ho doporučíte Vašim nově diagnostikovaným pacientům. Dnes bychom Vám rádi představili další ze skupinky našich Copaxone peerů a představili její osobní příběh.

ALENA

Aleně je 48 let a má RS 6 let. Spolu s manželem podniká v sociálních službách. „Jsem moc ráda, že jsem byla vybrána do projektu P2P, protože mně nejvíce pomohl překonat první dny s RS právě rozhovor se známou, o které jsem věděla, že má RS už několik let a taky časopis RS Kompas, kde jsem si přečetla příběhy druhých, včetně jejich dobrých konců. Myslím si tedy, že nově diagnostikovaným nejvíc pomůže možnost promluvit si s člověkem, který má stejné onemocnění a už i nějaké zkušenosti s ním,“ říká Alena. Podle Aleny potřebuje pacient, který obdrží tuto diagnózu, podporu a pocit, že se život s nemocí dá zvládat. A tyto veličiny mu dá nejlépe ten, kdo si počátky nemoci již prošel. Navíc peerové mají nejen svůj vlastní příběh, ale postupně do sebe vtahují i další příběhy. I toto jim pomáhá v jejich poslání předávat své zkušenosti pacientům, kteří se o své RS právě dozvěděli. S čím nejčastěji klienti peera potřebují pomoci? Alena říká: „Je to individuální, ale dost často je to o nalézání odvahy, že se tato nemoc dá zvládnout. Ptají se na naše zkušenosti s aplikací injekcí, ptají se, jak a kde cvičit, hodně si povídáme o posílení psychiky, aby se pacient vydal po správné cestě, která má na konci spokojený a zvládnutý život.“Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky