Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 05. červen 2020 | Svátek má Dobroslav
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Lékařská zpráva o zdravotním stavu prezidenta Trumpa

Lékařská zpráva o zdravotním stavu prezidenta Trumpa

Kapitoly z kardiologie 1/2019
15.04.2019 10:20
Zdroj: MT
Autor: Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc.

Dne 8. února 2019 provedl Sean Conley čtyřhodinové vyšetření prezidenta Donalda J. Trumpa ve Walter Reed National Military Medical Center v Bethesdě. Na vyšetření se podílelo 11 specialistů a nevyžadovalo anestezii ani sedaci. Závěrečná zpráva uvádí, že prezident se těší velmi dobrému zdraví.

Donald Trump v 72 letech váží 110 kg a měří 190 cm. Vypočítaný BMI je 30,4. Od vyšetření v lednu 2018 přibral 2 kg. Jeho celkový cholesterol byl 5,07 mmol/l, HDL 1,5 mmol/l a LDL cholesterol 3,2 mmol/l. V lednu 2018 byl celkový cholesterol 5,57 mmol/l, HDL 1,7 mmol/l a LDL cholesterol 3,7 mmol/l. Trump zvýšil denní dávku rosuvastatinu z 10 mg na 40 mg. V tomto roce nebyla zveřejněna hodnota glykovaného hemoglobinu ani glykemie nalačno, ale v lednu 2018 činila glykemie nalačno 5 mmol/l a hodnoty glykovaného hemoglobinu byly normální.

Klidová srdeční frekvence byla 70 tepů/min a krevní tlak 118/80 mm Hg. V roce 2018 měl tepovou frekvenci 68 a krevní tlak 122/74 mm Hg. EKG bylo od loňského roku nezměněno: normální sinusový rytmus a srdeční osa. V roce 2018 měl normální echokardiografický nález s normální levostrannou funkcí a ejekční frakcí 60–65 %. Velikost levé i pravé komory a všechny chlopně byly v pořádku. Při letošním vyšetření byla nalezena normální funkce jater, ledvin a štítné žlázy. Normální byly rovněž elektrolyty a krevní obraz. Nic patologického nebylo nalezeno při vyšetření očí, uší, nosu, úst, zubů a dásní. Při vyšetření srdce, plic, gastrointestinálního traktu nebo neurologického systému nebylo prokázáno nic pozoruhodného. Prezident se podrobil testování kognitivních funkcí testem Montreal Cognitive Assessment, ve kterém získal 30 bodů z 30 možných.

Z léků užívá denně 81 mg aspirinu jako prevenci srdeční příhody a finasterid (Propecia, Merck) na léčení zvětšení prostaty a proti ztrácení vlasů. Dále užíval antibiotika pro růži. Kromě toho mu byl naordinován jako prevence pneumokokového onemocnění Pneumovax 23 a v roce 2018 pneumokoková vakcína Prevenar 13. Kromě toho dostal vakcínu na herpes zoster a v roce 2018 vakcínu proti hepatitidě A a B (Twinrix).

Tuto zprávu si může přečíst kdokoli na světě, kdo rozumí anglicky. V podstatě vidí, že prezident je poněkud obézní, ale jinak zdravý fyzicky i mentálně, a nebudí to touhu po neustálých diskusích.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky