Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 03. srpen 2020 | Svátek má Miluše
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Vsetínská nemocnice pořádá pro Ukrajince sanitářské kursy

foto: shutterstock.com

Vsetínská nemocnice pořádá pro Ukrajince sanitářské kursy

Medical Tribune 24/2019
25.11.2019 12:09
Zdroj: MT
Autor: red
Vsetínská nemocnice uspořádala pro zdravotníky z Ukrajiny v letech 2017, 2018 a 2019 tři sanitářské kursy. Z 18 úspěšných absolventů jich deset ve Vsetínské nemocnici už pracuje, dalších pět má nastoupit během listopadu po získání pracovního povolení.

Od 4. listopadu pořádá Vsetínská nemocnice již čtvrtý sanitářský kurs s rozšířenou výukou českého jazyka a připravuje v něm tentokrát sanitáře také pro další nemocnice zřizované Zlínským krajem. Kurs potrvá do 11. prosince a bude ukončen závěrečnou zkouškou s praktickou a teoretickou částí. Deset účastníků kursu vedle výuky českého jazyka čeká teoretická výuka i praktická část, během nichž si osvojí nezbytné znalosti a dovednosti pro práci sanitáře. Budou se dobře orientovat v provozu zdravotnických zařízení, poznají základy epidemiologie, ochrany zdraví, bezpečnosti práce, seznámí se s etickými a právními aspekty zdravotnické profese, naučí se poskytovat první pomoc a ovládat základy ošetřovatelské péče. MT to sdělil mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Bc. Egon Havrlant.

„Kurs je akreditovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR. Protože s ním máme dobré zkušenosti, realizujeme ho tentokrát nejen pro sebe, ale i pro nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti a Kroměříži. Pro absolventy kursu se prakticky jedná o začátek nové kariéry ve zdravotnictví,“ uvedl Ing. Martin Pavlica, MHA, náměstek pro personální řízení Vsetínské nemocnice, a. s.

Kurs potrvá šest týdnů a zúčastnit by se ho mohlo až 16 ukrajinských zdravotníků, čtyři pro každou z krajských nemocnic. Náklady na jednoho absolventa dosáhnou 66 500 korun, přičemž více než 70 procent nemocnicím pokryje dotace od Zlínského kraje.

„Kursy bereme jako jednu z efektivních možností, jak získat pro naše zdravotnická zařízení další kvalitní pracovníky. Potvrdilo se to už ve Vsetínské nemocnici. Zdravotníci z Ukrajiny mají zájem ve Zlínském kraji pracovat a žít, je tedy na nás, abychom jim to umožnili,“ uvedl náměstek hejtmana Josef Zicha, do jehož kompetencí patří také strategický rozvoj regionu.

Kursy pro sanitáře jsou další z aktivit hejtmanství, jejichž cílem je přivést do regionu co nejvíce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří na trhu práce dlouhodobě chybějí. Aktuálně připravuje kraj například spuštění programu pro integraci zahraničních pracovníků a jejich rodin. Jeho smyslem je nejen zajistit těmto lidem práci, ale i nabídnout zázemí pro jejich blízké.

Čtěte také


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky