Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nemocnice mohou začít obnovovat operace

foto: shutterstock.com

Nemocnice mohou začít obnovovat operace

Medical Tribune 06/2021
07.04.2021 10:48
Zdroj: MT
Autor: ač
Plošný zákaz příjmu nových pacientů k plánované neakutní péči byl zrušený, nadále nemocnice musí udržovat určitou rezervu pro akutní pacienty s covidem podle regionální situace.

Ministerstvo zdravotnictví umožnilo postupné znovuspuštění plánovaných operací. Nemocniční péče byla striktně omezena mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví ze 30. prosince 2020, kterým bylo nemocnicím nařízeno zastavení příjmu nových pacientů k plánované péči. Od středy 7. dubna ministerstvo zdravotnictví změnilo zákaz poskytování plánovaných operací na nařízení omezit příjem pacientů k plánované neakutní péči. Tak, aby se mohli jednotliví ředitelé nemocnic rozhodnout o rozsahu obnovení operací podle regionální situace. Zároveň mají nemocnice povinnost „průběžné udržovat kapacity akutní lůžkové péče, včetně kapacit intenzivní péče, určené pacientům s nemocí COVID-19, a to dle aktuální epidemiologické situace a dle predikcí potřeby hospitalizační péče“.

Plné obnovení odkladné elektivní péče se dá předpokládat až v situaci, kdy bude na nemocničních lůžkách méně než 3000 pacientů s novým koronavirem. Alespoň podle bývalého ministra doc. Jana Blatného. Uvedl to při svém posledním vystoupením na zdravotním výboru sněmovny před Velikonocemi. „Do konce dubna by mohlo být zrušeno i doporučení neposkytovat elektivní péči. Záleží na vývoji epidemie,“ řekl doc Blatný.

Omezení odložitelné péče platilo také na podzim, a to opatřením ze 26. října, které platilo do 23. listopadu. Počet nově zjištěných nákaz COVID-19 v posledních dnech klesá, počet hospitalizovaných ale klesá mnohem pomaleji.

Centrální omezení plánovaných operací platilo:
březen – duben 2020
říjen – listopad 2020
leden – duben 2021


Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky