Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. červen 2021 | Svátek má Milan
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Viatris vstupuje na český trh: Naším cílem jsou dostupná a kvalitní léčiva

Viatris vstupuje na český trh: Naším cílem jsou dostupná a kvalitní léčiva

Medical Tribune 12/2021
07.06.2021 08:42
Zdroj: MT
Autor: red

„Dnes se více než kdy jindy pacienti, vlády, systémy zdravotní péče a další složky rozhlížejí po těch, kdo umějí nejen léky vyrábět, ale také rozšiřovat přístup k nim,“ říká MUDr. Milan Černek, MBA, Country Manager, Viatris Czech Republic.


  • Mohl byste se vrátit o pár měsíců zpátky a popsat, kdy a jak byla společnost Viatris založena?

Společnost Viatris byla založena v listopadu 2020 sloučením společnosti Mylan se společností Upjohn, do té doby patřící společnosti Pfizer. Cílem spojení sil těchto dvou entit bylo a je rozšiřovat po celém světě dostupnost kvalitních léčiv pro pacienty, bez ohledu na geografickou polohu a podmínky.

Portfolio společnosti Viatris zahrnuje přes 1 400 schválených účinných látek v širokém spektru terapeutických oblastí včetně celosvětově známých obchodních značek, komplexních generik a originálních léků, rostoucího portfolia biosimilárních léků a různých volně prodejných přípravků.

Nad to Viatris podporuje kolektivní odbornost propojováním dalších a dalších lidí s dalšími a dalšími výrobky a službami prostřednictvím své jedinečné Global Healthcare Gateway, nabízející partnerům přístup na další trhy.

  • Ve kterých zemích Viatris působí? Kde sídlí?

V současnosti působíme ve více než 165 zemích světa. Hlavní sídlo máme v USA. Globální centra máme v pensylvánském Pittsburghu, v čínské Šanghaji a v indickém Hyberabadu.

  • Co přináší akvizice portfolia antitrombotik Aspen?

V září 2020 oznámila společnost Mylan evropskou akvizici portfolia antitrombotik od společnosti Aspen Pharma. Díky této akvizici se stala společnost Viatris druhým největším dodavatelem těchto výrobků v Evropě, a rozšířila tak svoje vedoucí postavení v řadě oblastí na lokálním trhu.

  • Co přináší vznik společnosti Viatris pacientům?

Především máme jednu z nejsilnějších globálních komerčních infrastruktur v oboru s vyváženým dosahem v Severní Americe, Evropě, v pacifické části Asie a rozvíjejících se trzích. A pak je tu naše odbornost. Naše vysoce kvalitní globální výrobní kapacity, vědecké zázemí a rozsáhlá distribuční síť nám poskytují jedinečnost ve zlepšování přístupu k léčivům pro pacienty na celém světě. Ve svém globálním portfoliu máme špičkové výrobky a klíčové globální značky, originální, generické, biosimilární léky a volně prodejné přípravky nabízené v široké sféře terapeutických oblastí. Vedle toho se po celém světě prostřednictvím vzdělávání, distribuce a rozšiřování dostupnosti léčby snažíme pomáhat při vytváření zdravějších komunit.

  • Na co se společnost Viatris hlavně zaměří?

Naším cílem je pomáhat lidem po celém světě vést zdravější život, bez ohledu na věk. Usilujeme o to v odborné spolupráci vědců s výrobou a distribucí a díky schopnosti sladit právní, zdravotnické a obchodní kapacity jsme schopni poskytovat kvalitní léčiva pacientům všude na světě. Viatris je zdravotnická společnost nového druhu, která lidi po celém světě podněcuje k tomu, aby ve všech etapách života žili zdravěji.

  • Na jakých hlavních myšlenkách Viatris staví?

Svět se zvláště v dnešní době mění velmi rychle, a stejně tak priority zdravotnických systémů v jednotlivých zemích po celém světě. Viatris díky svému odhodlání a jedinečnému know‑how, stejně tak jako vizionářskému pohledu na vývoj poptávky po zdravotnické péči, pomáhá na tyto priority reagovat. Našimi nosnými pilíři jsou DOSTUPNOST – poskytování kvalitních a důvěryhodných léčiv bez ohledu na geografickou polohu a podmínky, VEDENÍ – rozvoj udržitelného působení a inovativních řešení pro zlepšování zdraví pacientů a PARTNERSTVÍ – podpora kolektivní odbornosti propojováním lidí s výrobky a službami.

  • Společnost Viatris vznikla sloučením dvou farmaceutických firem. Znamená to nějaké přednosti pro novou společnost?

Sloučením došlo ke spojení společných cílů a špičkových zkušeností s jejích realizací, díky čemuž můžeme utvářet zdravotnický systém do podoby, jakou by měl mít.

  • Jaké krátkodobé a jaké dlouhodobé cíle si společnost staví?

Celosvětově chceme progresivně rozvíjet dostupnost kvalitních léčiv pro pacienty. Na českém trhu bychom rádi rozšiřovali přístup k moderní léčbě zvyšováním povědomí o přednostech biosimilárních léků, očkování proti chřipce, podporou vzdělávání zdravotníků a aktivním přetvářením podmínek zdravotní péče. Partnerstvím se všemi klíčovými složkami a diverzifikací portfolia usilujeme o dlouhodobou udržitelnost českého zdravotnictví. Míříme tím k jednomu ze svých globálních cílů – být jako jedna z předních společností zdrojem stability v proměnlivém světě.

  • Mění to významně postavení hlavních představitelů působících na českém trhu?

Na českém trhu Viatris spadá do TOP 5 farmaceutických firem podle dle dat společnosti IQVIA (americká nadnárodní společnost poskytující služby kombinovaným odvětvím zdravotnických informačních technologií a klinického výzkumu) a dodává na trh 175 účinných látek (produktů) ve 459 různých baleních pokrývajících terapeutickou oblast od centrální nervové soustavy přes kardiovaskulární a trávicí soustavu, metabolismus, antibiotika, hematologické, onkologické přípravky i volně prodejná léčiva. Ročně expedujeme do systému českého zdravotnictví, včetně lékařů, lékáren a pacientů, více než 13 milionů balení. V globálním měřítku nově definujeme obzory zdravotní péče. Tento přístup vnášíme i do lokálních trhů a snažíme se jej reálně prosadit. Uplatňujeme jej například v partnerství s lékaři, lékařskými organizacemi i Českou lékařskou komorou – v podpoře vzdělávání zdravotníků prostřednictvím specializovaného portálu pro lékaře, jehož je Viatris od listopadu 2020 hlavním partnerem.

  • Jak podle vás současná situace související s koronavirovou pandemií ovlivní farmaceutický trh?

Spatřujete v obchodní sféře nějaké nové úkoly? Pandemie nám připomněla, jak cenné je zdraví a proč jsou společnosti jako Viatris tak důležité. Dnes se více než kdy jindy pacienti, vlády, systémy zdravotní péče a další složky rozhlížejí po těch, kdo umějí nejen léky vyrábět, ale také rozšiřovat přístup k nim. V tomto kontextu nabízí Viatris platformu k tvorbě hodnot podstatných pro všechny zainteresované.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky