
Komentáře
Kolik ještě jsme ochotni platit za léčbu?
Ve zdravotnictví se částka, kterou je společnost ochotna platit za léčbu jednotlivce vztahuje zpravidla k jednotce - nejčastěji rok života o…
Jak správně prodat praxi?
Pronajímám byty a ordinace a současně ve stejném objektu provozuji svoji lékařskou praxi. Tuto praxi chci prodat a dále již jen pronajímat. Měl bych…
Frolík: Nechtít státní peníze, byli bychom špatní hospodáři
Minulý týden jsme zveřejnili informace o tom, že stát podporuje výzkum i vysoce ziskových firem. Jednou ze společností, která využívá veřejné peníze…
Jaký je rozdíl mezi receptory a smysly?
Jaký je rozdíl z lékařského hlediska mezi receptory a smysly? Setkala jsem se s timto problemem v ramci psychologie kognitivnich stylů, ptá se…
Má stát dávat peníze na rozvoj sekačky na trávu?
Proč stát podporuje miliardovými dotacemi i velmi výdělečné firmy, jako je například firma Linet či Vítkovické železárny? Nevytváří tím ještě větší…
Luhačovické postřehy prof. M. Kvapila
Hodnotit obsah přednesených příspěvků na 49. diabetologických dnech v Luhačovicích je obtížné, a proto redakce MT požádala prof. MUDr. Milana Kvapila…
Letošní Luhačovice – diabetologie na rozcestí?
Kudy se bude ubírat dál česká (světová) diabetologie a jak by měla vypadat individualizovaná léčba nemocných diabetem? Nejen o tom, ale i o…
Hranice ochoty platit – proč, jak, kdy?
Zdravotnictví, které aktivně pracuje s hranicí ochoty platit, přenáší řešení kolize mezi medicínskou prospěšností a ekonomickými mantinely z…