Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 20. listopad 2017 | Svátek má Nikola

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Poradny

Mzdy a platy
135 rad a odpovědí
Kredity pro nelékaře
122 rad a odpovědí
Pracovní právo
264 rad a odpovědí
Prodej praxí
33 rad a odpovědí
Daně
26 rad a odpovědí
Zdroj: PwC Legal
Autor: Vendula Mezeiová
Rubrika: Pracovní právo
Nebo nezletilého při nespolupráci rodičů poslat po ošetření ve zdravotnickém zařízení domů bez doprovodu převozovou sanitkou? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Jaké argumenty může použít lékař, který má v péči pacienty, kteří potřebují drahou léčbu? V poradně MT odpovídá JUDr. Ondřej Dostál z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Negativní reverz je projevem autonomie pacienta, ale jaké právní důsledky plynou pro ošetřujícího lékaře? V poradně MT odpovídá JUDr. Ondřej Dostál z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Může lékař, který nepoužívá počítač, odmítnout vydávání e-receptu, a kdo mu případě nahradí pořízení počítačového vybavení a získání kvalifikace? V poradně MT odpovídá JUDr. Ondřej Dostál z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Nemocnice chce poskytnout osobní údaje všech lékařů SÚKLu pro potřeby aplikace eRecept. Má na to právo? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Na zdravotní sestry se často obrací řada osob s žádostí o aplikaci injekčního léku. Smí nebo nesmí sestra injekci aplikovat a je v případě komplikací trestně odpovědná? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Zdravotní sestra si obarvila vlasy, s čímž vedení kliniky ARO nesouhlasí. Může zaměstnavatel mluvit svému zaměstnanci do úpravy vlasů? V poradně MT odpovídá Mgr. Petr Glogar z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Dvě zdravotní sestry vyvěsily na nástěnku vtip, který se nelíbil vedení. Jim a dalším kolegyním byly odebrány odměny a příplatek za práci specializovaném oddělení ARO. Postupoval zaměstnavatel správně? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Tazatelku zajímá, zda musí být zdravotní sestra vykonávající odborný dohled fyzicky přítomna na pracovišti. V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Může lékař v důchodu předepisovat léky svým rodinným příslušníkům, když nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Má nemocnice právo a za jakých podmínek ukončit pracovní poměr se zdravotní sestrou u níž není očkování proti hepatitidě B účinné? V poradně MT odpovídá Mgr. Vendula Mezeiová z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal. více
další články >>  

Zaslat dotaz

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků.

Prošli jste archiv otázek a odpovědí, a přesto jste nenašli na svou otázku odpověď? Pošlete dotaz.

Dotazů do poraden chodí mnoho a kapacita našich spolupracovníků je omezená. Proto – předtím, než položíte svou otázku, přečtěte si v archivu pečlivě dotazy, které již byly na zodpovězeny.


Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky